Express-Miejski.pl

Zatrzymani w autokarze

zatrzymanie fot.: sudecki.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, realizując zadania w ochronie szlaków komunikacyjnych, zatrzymali w Kłodzku trzech cudzoziemców. 

Ukrainiec i dwóch Rosjan podróżowało autokarem kursowym z Republiki Czeskiej na Łotwę i Ukrainę.Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, realizując zadania w ochronie szlaków komunikacyjnych, zatrzymali w Kłodzku trzech cudzoziemców. Ukrainiec i dwóch Rosjan podróżowało autokarem kursowym z Republiki Czeskiej na Łotwę i Ukrainę.

Podczas kontroli ich dokumentów, okazało się, że ww. osoby przebywają w Polsce nielegalnie, ponieważ nie posiadają ważnych wiz. Naruszając przepisy o cudzoziemcach mężczyźni zostali zobowiązani do opuszczenia naszego kraju w terminie 7 dni, zgodnie z wydanymi wobec nich decyzjami administracyjnymi o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP.

Ustalono również, że cudzoziemcy przekroczyli granicę czesko - polską bez uprawniających do tego dokumentów, za co zostali ukarani mandatami karnymi. (art. 49 a § 1 - kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze grzywny)

sudecki.strazgraniczna.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA