Express-Miejski.pl

Pechowy piątek 13-go dla kierowców

OSP Polanica Zdrój fot.: OSP Polanica Zdrój

Do dwóch wypadków doszło w piątek trzynastego na Ziemi Kłodzkiej. Jeden samochód wpadł do rowu, a drugi po dachowaniu znalazł się w potoku.

W dniu 13. stycznia br., około godz. 9:30 doszło w Polanicy-Zdroju do wypadku samochodu osobowego w miejscowości Chocieszów (droga wojewódzka nr 388). O godzinie 9:36 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Kłodzku zadysponował na miejsce zastęp z Polanicy Zdroju oraz dwa zastępy z Kłodzka.

Podczas jazdy alarmowej do zdarzenia, ratownicy natrafili na kolizję w miejscowości Wolany (również droga wojewódzka nr 388). Na łuku drogi, samochód marki Ford Fiesta wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i po sprawdzeniu sytuacji zastępu ruszyły dalej.

Po dojeździe na miejsce zgłoszenia, kilkaset metrów dalej, ratownicy potwierdzili wstępne informacje. W zdarzeniu uczestniczył pojazd marki Volvo V40. Z niewyjaśnionych przyczyn pojazd przejechał przez skrzyżowanie, most i przerwał barierki, po czym wpadł do potoku i dachował. W wyniku zderzenia do szpitala przetransportowano dwie osoby.

Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na kołach i wyciągnięciu przy pomocy wyciągarki pojazdu na brzeg oraz odłączeniu akumulatora.

OSP Polanica Zdrój/opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA