Express-Miejski.pl

Poszukiwany przez trzy kraje w rękach kłodzkiej policji

KPP Kłodzko fot.: KPP Kłodzko

Poszukiwany od 10 lat groźny przestępca, wpadł dzięki ustaleniom policjantów z powiatu kłodzkiego. Mężczyzna ukrywał się na terenie Europy. Zatrzymanie było efektem współpracy policji polskiej, czeskiej i niemieckiej. Obecnie zatrzymany czeka na deportację do Polski, gdzie stanie przed sądem.

34 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości leżących w powiecie kłodzkim, poszukiwany był przez sądy i prokuratury, które wydały za nim 7 listów gończych, m.in. w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami przeciwko zdrowiu, a także mieniu. Zatrzymany dopuścił się na terenie naszego kraju, w tym również na terenie powiatu kłodzkiego, m.in. rozbojów, pobić i kradzieży.

Poszukiwany, przemieszczając się po Europie, zmieniał tożsamość, posługując się podrobionymi dokumentami. Policjanci ustalili jego obecne dane i to, że pracował w Czechach, a w najbliższym czasie planuje, po ponownej zmianie tożsamości, wyjechać na Filipiny.

Do zatrzymania poszukiwanego doszło na terenie Niemiec. Ujęcie przestępcy było efektem współpracy prowadzonej w tej sprawie przez kłodzkich policjantów z Polsko - Niemieckim Centrum Współpracy służb granicznych, policyjnych i celnych w Świecku oraz wspólną placówką w Kudowie-Zdroju, a także Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

KPP Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA