Express-Miejski.pl

Nieletni okradli sztarszą kobietę

KPP Kłodzko fot.: KPP Kłodzko

W ręce kłodzkich policjantów wpadło trzech nieletnich i 19 - latka, podejrzewani o kradzież kilku tysięcy złotych starszej kobiecie.

W sobotę policja otrzymała telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy, dotyczące kradzieży pieniędzy z jej mieszkania. Okazało się, że trzech nieletnich, z ich dorosłą już koleżanką na czele, postanowiło okraść staruszkę. Wiedzieli, że kobieta przechowuje w domu znaczną ilość pieniędzy.

Najpierw 19 - latka udała się do mieszkania kobiety i odwróciła jej uwagę. W tym czasie 15 - latek wybił szybę w oknie, a jego rówieśnik wszedł do wnętrza, skąd zabrał kilka tysięcy złotych. Najmłodszy z nich, 13 - latek, stał na czatach. Podejrzewani podzielili się skradzionymi pieniędzmi, a następnie poszli do sklepu na zakupy, gdzie wydali na papierosy i inne artykuły 50 zł. Chwilę później zostali zatrzymani przez patrol Policji, który przyjechał na miejsce zdarzenia.

Nieletni na początku tłumaczyli policjantom, że byli świadkami tej kradzieży, a nawet sami odebrali część pieniędzy przestępcom, za którymi udali się w pościg. Funkcjonariusze nie dali jednak wiary tym wyjaśnieniom. Policjanci ustalili, że to właśnie oni są sprawcami włamania i kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione pieniądze.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Nieletni za swoje czyny odpowiadać będą przed sądem rodzinnym.

KPP Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA