Express-Miejski.pl

Ukradli samochód, aby dostać się na imprezę sylwestrową

zatrzymanie fot.: KPP Kłodzko

Kradzionym autem jechali na imprezę sylwestrową. Wpadli podczas kontroli drogowej. Zamiast na imprezę, trafili więc do policyjnego aresztu. Teraz mężczyźni, zatrzymani przez funkcjonariuszy z powiatu kłodzkiego za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Skradzione auto wróciło do 82 - letniego właściciela.

Policjanci z Kudowy – Zdroju zatrzymali dwie osoby, podejrzane o kradzież samochodu, do którego doszło na terenie powiatu ząbkowickiego. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 24 i 36 lat. Obaj wpadli w ręce funkcjonariuszy, podczas kontroli drogowej. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania, mężczyźni byli nietrzeźwi.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni wybierając się do na imprezę sylwestrową, ukradli na terenie powiatu ząbkowickiego, 82 – letniemu mężczyźnie samochód. Następnie razem z dwoma kobietami pojechali kradzionym VW Golfem do Kudowy – Zdroju. Tam, na jednej z ulic, zostali zatrzymani do kontroli. Po sprawdzeniu samochodu w bazie danych okazało się, że auto w tym dniu zostało skradzione.

W chwili zatrzymania, kierujący autem 24 – latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi byli także jego towarzysze podróży. Zatrzymani, podejrzani o kradzież auta, zamiast na imprezę sylwestrową trafili do policyjnego aresztu, a odzyskany samochód trafił do jego właściciela.

Teraz mężczyźni za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą przed sądem. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA