Express-Miejski.pl

Więcej policji w ostatni weekend roku

KPP Kłodzko fot.: KPP Kłodzko

Mając na względzie liczne imprezy, które odbędą się w związku z pożegnaniem starego a przywitaniem nowego roku, od piątku policjanci powiatu kłodzkiego przeprowadzą wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przebywającym na kłodzkim terenie turystom. Działania prowadzone będą do 1 stycznia 2012 roku.

W tym okresie funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na właściwe obchodzenie się z wszelkimi środkami i materiałami pirotechnicznymi. Przypominamy, że zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Dolnośląskiego, materiałów pirotechnicznych możemy używać jedynie w noc sylwestrową oraz pierwszy dzień nowego roku.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej uwagi i zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nimi. Warto wcześniej zapoznać się z ich instrukcją obsługi, a do użycia wybrać jedynie takie miejsca, gdzie nie spowodujemy zagrożenia dla innych osób.

Świętując nadejście Nowego Roku policja przypomina o bezpiecznym powrocie z imprez sylwestrowych. Jeżeli ktoś planuje spożyć więcej niż tylko symboliczny „kieliszek szampana” powinien zapewnić sobie „powrotny” środek transportu. Sami nie decydujmy się na jazdę pod wpływem alkoholu pomimo podniosłego i radosnego nastroju, ponieważ taryfy ulgowej w takich przypadkach nie będzie.

KPP Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA