Express-Miejski.pl

Akcja policyjna "Boże Narodzenie"

KPP Kłodzko fot.: KPP Kłodzko

W okresie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia policjanci powiatu kłodzkiego przeprowadzą działania kontrolne pn. „Boże Narodzenie”.

Celem tych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz licznie przebywającym na naszym terenie turystom, bowiem w tym okresie corocznie notuje się wzmożone natężenie ruchu kołowego i pieszego.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci, a także na właściwy sposób wykonywania manewrów na drodze. Z całą surowością zostaną potraktowani uczestnicy ruchu drogowego, którzy swoim zachowaniem spowodują zagrożenie bezpieczeństwa, a zwłaszcza ci, którzy zdecydują się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypominamy także, że w okresie Bożego Narodzenia obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w następujących terminach:

- 25 grudnia 2011r. w godz. od 8:00 do 22:00
- 26 grudnia 2011r. w godz. od 8:00 do 22:00

Pamiętajmy, że z uwagi na zimową aurę, warunki na drogach mogą być utrudnione, więc zachowajmy szczególną uwagę i rozsądek poruszając się po nich.

KPP Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA