Express-Miejski.pl

Nieudana transakcja

zatrzymanie fot.: KPP Kłodzko

Kilka dni temu jeden z domokrążców oferował mieszkańcowi gminy Nowa Ruda kupno lampy naftowej. Mężczyzna nie wykazał zainteresowania zakupem, więc „transakcja” nie doszła do skutku.

Jakież zdumienie ogarnęło mężczyznę, gdy kilka dni później, tą samą lampę, zobaczył u siebie w domu stojącą przy oknie. Okazało się, że niedoszły „sprzedawca” pod nieobecność domowników włamał się do ich domu i ukradł różnego rodzaju artykuły żywnościowe, w tym alkohol. Wychodząc z domu w popłochu zapomniał o pozostawionej przy oknie lampie, którą pewnie oświetlał miejsce przestępstwa.

Przedstawiony policjantom opis domokrążcy przyczynił się ustalenia i zatrzymania sprawcy włamania. Okazał się nim 56-letni mężczyzna. Funkcjonariusze znaleźli go w pobliskiej wsi, gdy spał pijany w pobliżu zabudowań. Przy zatrzymanym znaleźli niedopitą butelkę wódki i pozostałe przedmioty z przestępstwa. Pijany 56-latek trafił do aresztu, a skradzione rzeczy do właściciela.  Dzisiaj mężczyzna odpowiadać będzie przed Prokuratorem. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA