Express-Miejski.pl

„Zaopiekował” się mieszkaniem sąsiadki

KPP Kłodzko fot.: KPP Kłodzko

Już po godzinie policjanci zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania w Nowej Rudzie. Teraz 36 – latkowi grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Nowej Rudzie. „Troskliwy sąsiad” wykorzystując kilkudniową nieobecność swojej sąsiadki, wszedł do jej mieszkania, skąd zabrał dwie butelki alkoholu i butlę gazową. Kobieta po powrocie do domu, zaniepokojona wybitą szybą, powiadomiła Policję.

Policjanci już po godzinie ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się dobrze im znany 36 – letni noworudzianin, sąsiad właścicielki mieszkania. Dzięki policjantom kobieta odzyskała skradzione mienie, a mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz sprawca jest już w Zakładzie Karnym, gdzie zgodnie z nakazem sądu odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniejszą działalność przestępczą przeciwko mieniu. W najbliższym czasie 36 – latek stanie ponownie przed sądem za kradzież z włamaniem do mieszkania. Podejrzanemu teraz grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA