Express-Miejski.pl

Daj przykład na zielonym [foto]

Przechodź tylko na zielonym fot.: Danielo/express-miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Obowiązkiem wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Znajomość przepisów jest w tym wypadku bezwarunkowa. Niestety nie zawsze wiedza równa się bezpieczeństwo.

Wszelkiego rodzaju akcje, kampanie społeczne, ulotki informacyjne niosące treści dotyczące poprawy bezpieczeństwa szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym dzieci są bardzo potrzebne. Należy pamiętać także, że wypadki z udziałem pieszych należą do najcięższych.

Uczniowie dwóch klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku wraz z władzami miasta oraz przedstawicielami policji zainaugurowali akcję bezpiecznego przechodzenia na świetle zielonym i wspólnie z Komisarzem Lwem przeszli przez główne skrzyżowania w obrębie pl. Jagiełły.

W dniu 6 grudnia w ramach inauguracji akcji prewencyjnej mającej na celu ograniczenie ilości wypadków drogowych z udziałem pieszych na słupach z sygnalizacją świetlną umieszczone zostały metalowe tabliczki z napisem: TYLKO NA ZIELONYM. DAJESZ PRZYKŁAD DZIECIOM. Informacje takie znajdziemy przy głównych skrzyżowaniach w mieście: pl. Jedności, ul. Połabska-Grunwaldzka oraz ul. Kościuszki-Wojska Polskiego- Boh. Getta.

UM Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA