Express-Miejski.pl

Bezpieczne, świąteczne zakupy

policja fot.: istock.com

Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku informuje, radzi, ostrzega o czym powinniśmy wiedzieć, aby świąteczne zakupy były bezpieczniejsze. Gorączka przedświątecznych zakupów nie powinna osłabiać naszej czujności.

Pamiętajmy, że do kradzieży najczęściej dochodzi w sklepach, marketach czy na targowiskach. Nie łudźmy się, że złodziej czy oszust to osoba, którą w tłumie rozpoznamy na pierwszy rzut oka. Najczęściej to osoba, której wygląd czy zachowanie nie przykuwa uwagi. Dlatego zanim wyjdziemy na zakupy pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

- Portfel i inne rzeczy wartościowe trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach naszego ubrania, nigdy w reklamówkach lub koszykach.

- W torebce pieniądze, dokumenty, klucze chowaj w przegródce z dodatkowym zapięciem.

- Nigdy nie zapisujmy kodu PIN na karcie płatniczej, lub na kartce noszonej w portfelu razem z kartą, kiedy wypłacamy gotówkę z bankomatu zwracajmy uwagę, czy nie ma nikogo w pobliżu, czy nikt nie zagląda nam przez ramię.

- Zanim zapłacimy za zamówiony towar przygotujmy wcześniej wyliczone na ten cel pieniądze, a portfel schowajmy z powrotem nigdy nie kładąc go na ladzie – staraj się, aby nikt nie widział zawartości twojego portfela.

- Bądźmy czujni i patrzmy czy nie jesteśmy obserwowani przez przestępcę,

- W razie gdy mimo wszystko zostaniemy okradzeni nie bójmy się głośno wzywać pomocy. W takiej sytuacji natychmiast wezwijmy Policję, zapamiętując jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.


KPP Kłodzo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA