Express-Miejski.pl

Będą patrole w Zieleńcu i na Czarnej Górze

Podpisanie porozumienia fot.: KPP Kłodzko

Po raz kolejny w Zieleńcu i na Czarnej Górze miłośnicy sportów zimowych będą mogli spotkać patrole policyjne, które będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.

Dzisiaj w siedzibie Urzędu Miasta w Dusznikach-Zdroju zostało podpisane porozumienie dotyczące patroli pieszych na terenie Zieleńca. Już od stycznie 2012 roku patrole policyjne czuwać będą nad bezpieczeństwem turystów przebywających w Zieleńcu, a także w razie potrzeby służyć im pomocą.
Takie patrole będą mogli spotkać również turyści w obrębie Czarnej Góry, jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

Dotychczasowe działania Policji w miejscowościach o wzmożonym ruchu turystycznym w Zieleńcu i na Czarnej Górze miały charakter głównie prewencyjny. Aktywne działania patroli pieszych , a także zmotoryzowanych , współdziałanie z innymi służbami , objęcie nadzorem rejonów okolicznych punktów gastronomicznych , bazy noclegowej oraz punktów wypoczynkowych , gdzie narciarze bez nadzoru pozostawiali swój sprzęt sportowy sprawiły, że została ograniczona przestępczość w tych miejscach.

Wzorem lat ubiegłych policjanci powiatu kłodzkiego, aby zapewnić bezpieczeństwo miłośnikom sportów zimowych pełnić będą również służbę na stokach narciarskich. Policyjne patrole narciarskie zwracać będą uwagę na osoby , które swoim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników sportów zimowych, a zwłaszcza na pijane osoby poruszające się na stokach.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA