Medale noworudzkich karateków

Grupa z Nowej Rudy fot.: MOK Nowa Ruda

26 listopada br. w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało ponad 150 zawodników z całej Polski.

Wśród nich nie mogło zabraknąć karateków z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. Nasi zawodnicy trenowani przez senseia Krzysztofa Kornackiego odnieśli kolejny sukces. Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wzięła udział 11 letnia Nicolla Puch zdobywając brązowy medal. Kolejny swój medal zdobył członek kadry narodowej juniorów Daniel Stukus.

W kategorii 15-16 lat (waga  -70 kg) wywalczył brąz. Znana nam z wielu występów Adrianna Bełza startowała w kategorii 13-14 lat i zdobyła 4 miejsce w dwóch konkurencjach: kata i walki.