Express-Miejski.pl

Do policjantów "na kreskę"

SOSG Kłodzko fot.: SOSG Kłodzko

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku wraz z funkcjonariuszami policji zatrzymali dwóch mieszkańców za posiadanie narkotyków. Choć były to zaledwie 2 porcje amfetaminy, to okoliczności zdarzenia były bardzo interesujące.

Z soboty na niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej i policjanci prowadzili akcję skierowaną przeciwko handlarzom narkotyków. Akcja była przeprowadzona na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Kilka minut po północy z dyskoteki wyszli dwaj młodzi mężczyźni, podeszli do nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy byli w pobliżu swojego nieoznakowanego samochodu. Zapytali, czy mogą, ze względu na panujące zimo, wsiąść do samochodu i ogrzać się, poprosili również o pożyczenie banknotu, bo nie mieli jak "wciągnąć białka". Jakież było ich zdziwienie, gdy po wyjęciu torebek z białym proszkiem funkcjonariusze pokazali nie banknot a legitymacje służbowe.

Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat zostali zatrzymani i przekazani w ręce policjantów. Po sprawdzeniu zawartości woreczka, który mieli przy sobie, okazało się, że była to amfetamina. Ponadto badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że obydwaj byli pijani, jeden miał promil a drugi blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obydwaj resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci wyjaśniają skąd mężczyźni mieli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

SOSG Kłodzko/ opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA