Express-Miejski.pl

Udaremniony przemyt 1700 litrów alkoholu

zatrzymanie fot.: KPP Kłodzko

Funkcjonariusze kłodzkiej policji i urzędu celnego przechwycili transport ponad 1700 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę ujawniono w jadącym busie. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę ponad 136 tys. złotych. To już drugi w ciągu ostatnich dni przypadek przechwycenia przez dolnośląskich policjantów dużej ilości alkoholu bez polskiej akcyzy.

Policjanci z komendy powiatowej w Kłodzku wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego przeprowadzili działania, w wyniku których zatrzymali transport alkoholu bez polskich znaków akcyzy. W sprawie zatrzymano 28 – letniego mieszkańca tego miasta.

Do zatrzymania doszło 24 listopada 2011 r. około godziny 10.30, na obrzeżach Kłodzka. W busie kierowanym przez zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli duże ilości alkoholu bez polskiej akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 1700 litrów alkoholu o wartości rynkowej ponad 136 tys. złotych. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 68 tys. złotych.

Samochód wraz z towarem został zabezpieczony. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd pochodził alkohol i gdzie miał dalej trafić.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA