Express-Miejski.pl

Kolejne rekordy na kłodzkim basenie

Pokazy nurkowania, bicie rekordów prędkości fot.: Danielo/express-miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę kryta pływalnia w Kłodzku już drugi raz stała się miejscem ustanowienia rekordów prędkości na zjeżdżalni oraz pływania stylem dowolnym na dystansie 50 metrów. Dodatkowo organizowano pokazy nurkowania. 

Pierwszy tego typu konkurs rozegrano w sierpniu tego roku. W ustanawianiu rekordów prędkości na zjeżdżalni najszybszy był wtedy 14-letni Jakub Halicki (8,84 sek.) – kategoria poniżej 15 lat - oraz 35-letni Piotr Birnbaum (8,06 sek.) – kategoria powyżej 35 lat.

W minioną sobotę Jakubowi Halickiemu udało się pobić rekord o 39 setnych sekundy (8,45 sek.). Wśród kobiet nie udało się poprawić rekordu ustanowionego w sierpniu. Z kolei w pływaniu systemem dowolnym wśród mężczyzn nowy rekord ustanowił Bartłomiej Iwański (29,77 sek). Głównymi nagrodami były trzymiesięczne karnety na kłodzki basen.

Ponadto podczas ustanawianych rekordów odbyły się pokazy nurkowania z pełnym ekwipunkiem oraz prezentacje sprzętu. Każdy z chętnych do godz. 18:00 mógł ponurkować pod czujnym okiem Centrum Sportu i Turystyki Extreme z Wałbrzycha.

Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA