Express-Miejski.pl

Pływać każdy może-nauka pływania

nauka pływania fot.: Gmina Kłodzko

Od września do końca listopada 2011 roku uczniowie wszystkich  szkół  Gminy Kłodzko uczestniczą w realizacji drugiego etapu powszechnej nauki pływania na basenie w Kłodzku. 

Zajęcia finansowane są ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów przy Ministerstwie Sportu i Turystyki i przez Gminę Kłodzko. Szkoły podzielone są na trzy grupy, z których każda ma 1,5 godzinne zajęcia raz w tygodniu. W zajęciach uczestniczy po 45 uczniów, z którymi naukę pływania prowadzi 9 nauczycieli wychowania fizycznego.

W 2011 roku zaplanowano ogółem 72 wyjazdy, co daje 108 godzin zajęć na pływalni. Zajęcia w okresie marzec-maj realizowane były w Słupcu. Z chwilą otwarcia pływalni w Kłodzku zamieniono miejsce prowadzenia nauki pływania. W zajęciach uczestniczy około 300 uczniów, którzy uczą się pływać, doskonalą technikę pływania i poznają zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych.  

Nauka pływania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, dlatego Wójt Gminy zapewnia o kontynuacji programu w kolejnym roku.

Gmina Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA