Express-Miejski.pl

Policjanci z Czech i Polski szkolili się przed Euro 2012

szkolenie fot.: KPP Kłodzko

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ludwikowicach Kłodzkich z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku odbyło się szkolenie poświęcone bezpieczeństwu podczas meczów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. 

Wśród uczestników spotkania poza policjantami z powiatu kłodzkiego i wałbrzyskiego uczestniczyły delegacje policjantów z Nachodu, Rychnowa nad Kneznou, Usti nad Orlici i Pardubic.

Szkolenie zostało zorganizowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas EURO 2012. W trakcie spotkania wymieniono doświadczenia dotyczące działań jednostek policji w sytuacjach kryzysowych. Przedstawiciele Policji czeskiej i polskiej omówili swoje dotychczasowe doświadczenia, opierając się na konkretnych przykładach w których uczestniczyli funkcjonariusze.

Wymiana informacji w tym zakresie zostanie wykorzystana przez policjantów w sytuacjach, które mogą nastąpić podczas EURO 2012. Omówiono również zasady 3 x T czyli Troska, Tolerancja, Tłumienie – które zakładają dbałość o bezpieczeństwo i komfort kibiców, przychylność i życzliwość w traktowaniu ich zachowań, a w razie potrzeby zdecydowane działania i zatrzymanie osób zakłócających porządek.

Podczas dwudniowego szkolenia poruszono również zagadnienia dotyczące metod i form organizowania przez policję czeską i polska pościgów transgranicznych. Ponadto omówiono zadania i rolę Wspólnej Placówki w Kudowie-Zdroju Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP we Wrocławiu, a także dotychczasową współpracę polsko-czeską w zakresie wymiany informacji.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA