Express-Miejski.pl

Chroń swoje drogi oddechowe [wideo]

OSP fot.: OSP Polanica Zdrój

Po raz kolejny strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Polanica-Zdrój przeprowadzili szkolenia z zakresu sprzętu ochrony dróg oddechowych. W minioną sobotę odbyły się spotkania teoretyczne i wstęp do praktyki, a dzisiaj czysto praktyczny sprawdzian umiejętności.

Strażacy z jednostki - zarówno z JOT OSP i MDP, podczas szkolenia teoretycznego dowiedzieli się m.in. o procesie oddychania, oddychaniu podczas wysiłku fizycznego, o stanach i skutkach niedotlenienia organizmu, na temat podziału i przeznaczenia sprzętu ochrony dróg oddechowych, budowie aparatu izolującego nadciśnieniowego, czy bezpieczeństwie i higienie pracy (BHP) podczas eksploatacji sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Podczas zajęć praktycznych zostały poddane kontroli umiejętności zdobyte w części teoretycznej. Tydzień wcześniej głównym celem spotkania była nauka poruszania się w strefie niebezpiecznej, a dzisiaj dodatkowo ewakuacja poszkodowanych - strażaków i osób cywilnych z płonących obiektów. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że osoby te były nieprzytomne. Ratownicy, połączeni w roty przeszukiwali pomieszczenia remizy, w której wybuchł pożar.

 

 

OSP Polanica Zdrój/opr. Dave

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA