Express-Miejski.pl

"Rowerowa Kudowa"

d fot.: UM Kudowa Zdrój

Od trzech lat ALMAMER Szkoła Wyższa wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Turystyki organizuje ogólnopolski konkurs „Wawrzyn Polskiej Turystyki”. Wśród nagrodzonych znalazła się gmina Kudowa-Zdrój za działalność innowacyjną i wdrożenie produktu "Rowerowa Kudowa".

Misją Konkursu jest wyróżnienie i spopularyzowanie dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, przyczyniających się do umacniania korzystnego wizerunku Polski. Zdobywcami „Wawrzynu” są podmioty, które w szczególny sposób wpływają na kształtowanie społecznych i rynkowych relacji opartych na wzajemnych korzyściach kulturowych, prawnych i ekonomicznych. Zasadniczym celem „Wawrzynu Polskiej Turystyki” jest uhonorowanie podmiotów osiągających cele ekonomiczne i społeczne. Te cele są tożsame z misją ALMAMER kształcącej wysoko kwalifikowane kadry turystyki już od ponad 18 lat.

Laureaci Wawrzynu Polskiej Turystyki otrzymują godność Członka Polskiej Akademii Innowacji Turystyki. W poprzednich edycjach (2009, 2010) laureatami „Wawrzynu Polskiej Turystyki” zostało łącznie 29 podmiotów. Rywalizacja w trzeciej edycji była znaczna. Niektórzy kandydaci nie spełniali warunków formalnych, ostatecznie rozpatrywano 33 zgłoszenia. Prawie wszyscy zgłaszający legitymowali się licznymi certyfikatami, wyróżnieniami, podziękowaniami i referencjami.

Kapituła potwierdziła wysoki poziom zgłoszeń. Ostatecznie, po długich dyskusjach, w trzeciej edycji przyznano 17 Wawrzynów. Wśród nich była Gmina Kudowa Zdrój. W ramach programu „Rowerowa Kudowa” zbudowano lub zmodernizowano trasy rowerowe na terenie miasta i gmin, m.in. do granicy z Czechami organizując cykl imprez o charakterze transgranicznym, a także wypożyczalnie i transport rowerów tzw. cyklobusami.

UM Kudowa Zdrój

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA