Express-Miejski.pl

Mieszkańcy Kłodzka zobaczyli atrakcje Wrocławia

Uczestnicy obejrzeli wystawy sztuki współczesnej fot.: SP

50-osobowa grupa zwiedziła Muzeum Sztuki Współczesnej, Ogród Japoński i Muzeum Pana Tadeusza. Wyjazd zorganizowało starostwo powiatowe w ramach ESK.

Powiat zapewnił uczestnikom bezpłatny transport do Wrocławia, przewodnika i bilety wstępu. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł (dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych przy ulicy Wystawowej). W salach prezentowane są dzieła artystów m.in. Magdaleny Abakanowicz, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Władysława Strzemińskiego.

- Kolejnymi punktem był spacer po Ogrodzie Japońskim, a następnie wizyta w nowo powstałym Muzeum Pana Tadeusza. Placówka zlokalizowana jest w dwóch zabytkowych kamienicach z siedemnastego wieku na wrocławskim Rynku – informuje Marta Zilbert, rzeczniczka kłodzkiego starostwa.

Są tam również pamiątki po Adamie Mickiewiczu i eksponaty z Ossolineum. Muzeum w innowacyjny sposób przybliża polską historię od czasów „Pana Tadeusza” aż po czasy współczesne - prezentując gabinety świadków historii Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich oraz Władysława i Zofii Bartoszewskich. Kolejny - piąty wyjazd do Wrocławia planowany jest na początku listopada. Szczegółowe informacje o terminie wyjazdu zostaną zamieszczone na stronie internetowej powiatu kłodzkiego i w dwutygodniku Express-Miejski.pl

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA