Express-Miejski.pl

„Ludzie, którzy zwrócili moją uwagę”

Dodane przez: mat.pras.

Data: 2017-05-12 17:00 - 2017-06-04 17:00 Kłodzko

Szesnastu fotografów zaprezentuje swoje zdjęcia na wystawie przygotowanej przez Kłodzki Klub Fotograficzny. Kolekcja nosi tytuł „Ludzie, którzy zwrócili moją uwagę”. W dniach 12 maja – 4 czerwca tego roku będzie ją można oglądać w galerii sztuki pARTer, w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

- Prace nad tą wystawą rozpoczęliśmy latem ubiegłego roku. Zdecydowaliśmy wtedy, że tematem naszej kolejnej wspólnej ekspozycji będzie człowiek. Prezentowany zestaw zdjęć można odbierać jako pytanie o cechy, które sprawiają, że jedni ludzie zwracają naszą uwagę na tyle, że wyciągamy aparat. W tym sensie jest to próba analizy. To oczywiście tylko jedna strona naszej wystawy. Czekamy z niecierpliwością na inne interpretacje i opinie na jej temat - mówi Przemysław Ziemacki, prezes klubu. Autorami fotografii są Paweł Baranowski, Zbigniew Baranowski, Waldemar Dankowski, Maria Dzierżyńska, Janusz Karp, Sławomir Kruszelnicki, Andrzej Lemiesz, Adam Oszczęda, Bogdan Paszkiewicz, Magdalena Przebięda, Tomasz Pućkowski, Julita Pyka, Krzysztof Radzimierski, Anna Toch, Jolanta Ubik i Przemysław Ziemacki.

- Ludzie, którzy zwrócili moją uwagę, to ludzie, którzy swoją postawą, gestem lub sytuacją, w jakiej się znaleźli, stworzyli symboliczny obraz życia. To właśnie postanowiłem utrwalić na zdjęciach. Dlaczego? Ponieważ dla mnie taki symbol czy metafora mówią o życiu więcej niż wielkie słowa – komentuje Krzysztof Radzimierski. Wystawie towarzyszyć będzie katalog. Wernisaż odbędzie się 12 maja o 17. Wstęp wolny.

- Cieszę się, mogąc zapowiedzieć, że wystawa KKF będzie jednym z naszych głównych przedsięwzięć w ramach 56. Dni Kłodzka. Powoli staje się to tradycją, że klub prezentuje swój dorobek właśnie w tym czasie - podsumowuje Marek Mazurkiewicz, dyrektor KCKSiR.

KKF to nieformalna grupa entuzjastów fotografii. Przez szereg lat, w Powiatowym Domu Kultury w Kłodzku, Tadeusz Jażdżewski prowadził kurs fotograficzny. To właśnie ukształtowane tam środowisko osób zajmujących się tym rzemiosłem i dziedziną sztuki utworzyło KKF. Jego korzenie sięgają lat 50. XX wieku, natomiast inauguracja klubu przy Kłodzkim Ośrodku Kultury odbyła się w roku 1989. W latach 90. zawiązała się silna, trwająca do dzisiaj, współpraca z klubami czeskimi. Aktualnie klub działa przy KCKSiR. Jego głównymi celami są organizowanie wystaw fotograficznych, prowadzenie dyskusji o fotografii jako dziedzinie sztuki i wymienianie opinii na temat zdjęć wykonywanych przez członków.

mat.pras.

foto_private_policy

REKLAMA


REKLAMA