Express-Miejski.pl

II Pochód Poezji

Dodane przez: mat.pras.

Data: 2017-05-01 15:00 - 2017-05-01 20:00 Kłodzko

Wstęp wolny

Robert Kasprzycki. Śpiewający autor, poeta kompozytor, gitarzysta. Zagrał około 1000 koncertów w Polsce i za granicą W 1995 r. Robert Kasprzycki wystąpił na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie Kraina Łagodności. Po kolejnym występie na opolskim festiwalu (1996), w stacjach radiowych pojawiła się piosenka „Niebo do wynajęcia”, która szybko zdobyła popularność i została uznana za najlepszą piosenkę literacką roku (Polskie Radio PR 1). Wkrótce popularność zyskały też inne utwory, w tym: „Zapiszę śniegiem w kominie”, „Mam wszystko, jestem niczym” i „Ja nie śpię, ja śnię”, które w 1997 r. znalazły się na debiutanckiej płycie artysty pt. „Niebo do wynajęcia”. Płyta odniosła duży sukces, otrzymując m.in. nominację do nagrody „Fryderyka ’97” w kategorii „Album Roku – Piosenka Poetycka”.

Robert Kasprzycki wydał cztery albumy autorskie, ale pisał także dla artystów Piwnicy pod Baranami, Marka Dyjaka, Janusza Radka, Dżemu i Roberta Chojnackiego. Jego koncerty to niezwykła mieszanka poezji, lekkości, melodii i energii. Dzięki świetnemu kontaktowi z publicznością zapada jej w pamięć na długo. Także koncert w Kłodzku, gdzie bywa bardzo często w czasie wakacji będzie interesującym spotkaniem z krakowskim bardem w bardzo niekrakowskim wydaniu.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych - w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem.

Podczas koncertów - zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Włóczęga”, „O мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, "Миленький ты мой", " Эх загулял..."

Janusz Radek wraz ze swoim zespołem, podczas koncertu zaprezentuje znane i lubiane piosenki z całego swojego dorobku. Usłyszymy największe przeboje artysty, m.in.: Kiedy U-kochanie, czy Dziękuję za miłość. Pojawią się także zupełnie premierowo piosenki z kultowych już „domówek” (spotkań LIVE Janusza z fanami na jego FanPage'u).

Jak podkreśla sam Artysta:

Zagram z kolegami materiał z nowej płyty, jak również kilka piosenek z wyjątkowego nowego spotkania z poezją Haliny Poświatowskiej. Po drodze przypomnę także dawne obrazy z płyty Serwus Madonna i Dziękuję za miłość. To będzie niezwykły koncert, bo na żywo w nowej aranżacji z zespołem zaśpiewam i zagram także piosenki, które dotychczas istniały tylko w przestrzeni internetowej, na „domówkach“. Zapraszam na przejażdżkę między słowami i dźwiękami. Między tym co było, a tym co aktualnie mnie inspiruje“.

Koncertowo Janusz Radek to gwarancja jakości i poziomu, ale także emocji, niejednokrotnie zaskakujących. Podobnie jak na wszystkich koncertach Artysty, tak i tym razem nie zabraknie zapewne dowcipnych komentarzy, czy żartów muzycznych oraz rozbrajającej autoironii.

mat.pras.

foto_private_policy

REKLAMA


REKLAMA