Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Kultura, rozrywka

 • Wykończyć pracownika - to jego cel

  2011-11-22 region

  Wykończyć pracownika - to jego cel

  Kim jest dręczyciel? Często to osoba antyspołeczna, psychopatyczna, pozbawiona wszelkich norm, zasad i granic, zapatrzona w siebie bądź też potrzebująca ciągłego dowodu na to, że jest najlepsza w każdym tego słowa znaczeniu. Daje mu to poczucie wszechwładzy i...

  liczba komentarzy 11

 • III Festiwal Dobrego Smaku w Krosnowicach

  2011-11-15 Kłodzko

  III Festiwal Dobrego Smaku w Krosnowicach

  Sala Podhalanka w Krosnowicach zamieniła się w kulinarny ring. Jak co roku mogliśmy oglądać zmagania grup w przygotowaniach najsmaczniejszej potrawy, którą później oceniała publiczność. Podobnie jak poprzednie edycje, III Festiwal Dobrego Smaku okazał się wielkim...

  skomentuj

 • V Zaduszki wokalne

  2011-11-10 Kłodzko

  V Zaduszki wokalne

  Moc wspomnień połączonych z zadumą na tymi, którzy odeszli. Choć nie ma ich wśród nas, są wciąż żywi w naszej pamięci. Uśmiechnięci, pełni pogody ducha i gotowi do pomocy w każdej sytuacji. W taki sposób przechowujemy w myślach fragmenty wyobrażeń o bliskich...

  skomentuj

 • Flamenco w OKSiR Gminy Kłodzko

  2011-11-10 Gmina Kłodzko

  Flamenco w OKSiR Gminy Kłodzko

  Taniec towarzyski wciąż pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych i popularnych form spędzania wolnego czasu, zainteresowanie budzi głownie wśród dziewcząt, również bardzo młodych.

  skomentuj

 • Godni następcy Borkowskiego i Czuchnickiej

  2011-11-08 Nowa Ruda

  Godni następcy Borkowskiego i Czuchnickiej

  Po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury promuje utalentowanych noworudzian. W sobotę 5 listopada, odbył się wernisaż malarki - Agnieszki Barańskiej.

  skomentuj

 • Podróżnik z Kraju Kwitnącej Wiśni

  2011-11-05 Kłodzko

  Podróżnik z Kraju Kwitnącej Wiśni

  Fascynujące opowieści, ciekawe zdjęcia i oryginalne pamiątki przywiezione z Kraju Kwitnącej Wiśni zaprezentował podróżnik Bolesław Grabowski goszczący z wykładem w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

  skomentuj

 • Występ Chóru AXION

  2011-11-02 Nowa Ruda

  Występ Chóru AXION

  W niedzielny wieczór (30.10) , w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie; wystapił Chór Kameralny Politechniki Wrocławskiej „AXION. Powodem wizyty muzyków pod kierownictwem Jarosława Lewkowa, był koncert organizowany przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

  skomentuj

 • Światowy Dzień Muzyki w Radkowie

  2011-10-27 Radków

  Światowy Dzień Muzyki w Radkowie

  Po raz drugi w Radkowie Światowy Dzień Muzyki. Restauracja Graniczna podobnie jak w ubiegłym roku wypełniona była po brzegi i z wieloma chętnymi, którym niestety nie udało się wejść z braku miejsc.

  skomentuj

 • Projekt młodzieży z Międzylesia

  2011-10-27 Kłodzko

  Projekt młodzieży z Międzylesia

  Tysiące zdjęć, a przede wszystkim aktywizacja grupy młodzieży w kierunku fotografii stało się efektem realizowanego przez Stowaryszenie "Aktywni dla Długopoła Górnego" projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "Fotograf nie...

  skomentuj

 • 3 Festiwal Teatralny Wielcy Artyści Małemu Miastu

  2011-10-24 Kłodzko

  3 Festiwal Teatralny Wielcy Artyści Małemu Miastu

  W czwartek „Pierwsza komunia”, w piątek „Barbelo…” dostała psa, w sobotę dostarczyli „Smycz”, a poniedziałek byliśmy już w” Kraju Pana Boga”. Tak można w skondensowanej formie opisać festiwal z jego czterema...

  skomentuj

 • W hołdzie Eckertowi

  2011-10-12 Nowa Ruda

  W hołdzie Eckertowi

  Za nami VI Dni Kultury Japońskiej. Święto upamiętniające mieszkańca Nowej Rudy - Franza Eckerta; kompozytora hymnu japońskiego - na stałe wpisało się w harmonogram uroczystości noworudzkigo MOK - u. Wieloletnim partnerem w organizacji obchodów, jest Muzeum Sztuki i...

  skomentuj

 • Kłodzczanka w Must Be The Music

  2011-10-10 Kłodzko

  Kłodzczanka w Must Be The Music

  Ewa Dani Sikocińska to artystka urodzona w Kłodzku. Absolwentka kłodzkiego Liceum im. B. Chrobrego, uczestniczka popularnych programów telewizyjnych m.in. X Factor.

  liczba komentarzy 2

 • Koncert muzyki barokowej [foto]

  2011-10-03 Kłodzko

  Koncert muzyki barokowej [foto]

  W niedzielę z okazji 300-lecia rozbudowy Kościoła i Klasztoru Franciszkanów w Kłodzku rozbrzmiał koncert muzyki barokowej.

  skomentuj

 • Prawo Wyborcze - Wystawa

  2011-10-03 Kłodzko

  Prawo Wyborcze - Wystawa

  Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko przyłączyła się do akcji przygotowanej przez Program Rozwoju Bibliotek w ramach kampanii „Masz głos, masz wybór”. Jej głównym celem jest zachęcanie uprawnionych do głosowania, aby wzięli udział w wyborach...

  liczba komentarzy 1

 • Historyczne spotkanie na Borówkowej

  2011-09-13 Lądek Zdrój

  Historyczne spotkanie na Borówkowej

  Do końca września w siedzibie głównej lądeckiego Centrum Kultury i Rekreacji można oglądać wystawę „Wokół praskiej wiosny. Interwencja w Czechosłowacji w 1968 roku” wypożyczoną ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej OBEP Wrocław.

  skomentuj

 • Kłodzko światłem malowane [foto]

  2011-09-05 Kłodzko

  Kłodzko światłem malowane [foto]

  Grupa "Coś Się Dzieje" oraz przyjaciele we wspólnym projekcie Light Painting z chętnymi mieszkańcami Kłodzka malowali światłem.

  skomentuj

 • Dożynki Wojewódzkie tym razem w Kondratowicach

  2011-08-26 Region

  Dożynki Wojewódzkie tym razem w Kondratowicach

  Rok temu Dożynki Wojewódzkie Dolnego Śląska obchodziliśmy w Kamieńcu Ząbkowickim. Tym razem zapraszamy do Kondratowic w powiecie strzelińskim. Dożynki odbędą się 4 września. Początek uroczystości o godz. 10.30.

  skomentuj

 • Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  2011-08-03 Bolków, dolnośląskie

  Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  Kilka dni temu zapraszaliśmy Was na naszych stronach do wizyty w Bolkowie na festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party 2011. Pierwsza jego edycja odbyła się w roku 1994 i od początku tyle lat wydarzenie cieszy się ciągle rosnącą popularnością.

  liczba komentarzy 4

REKLAMA


REKLAMA