strona główna wiadomości Fast-food’y biją się o Kłodzko

Kolejny numer naszej gazety za 6 dni

Express-Miejski.pl

WIADOMOŚCI

fast-food fot.: dlastudenta.pl

› Kłodzko

Fast-food’y biją się o Kłodzko

Express-Miejski.pl, 2012-05-02 00:00, AKTUALIZACJA: 2013-09-25 01:43

Na terenie Galerii Twierdza Kłodzka powstanie kolejna restauracja typu fast-food. O gusta kłodzczan starają się dwa bary szybkiej obsługi.

Pierwsza restauracją przy kłodzkiej galerii jest McDonald’s, którego otwarto pod koniec 2010 roku. Teraz powstanie kolejna tego typu restauracja serwująca przede wszystkim kurczaka w chrupiącej panierce.

Początkowo wymieniało się tylko sieć KFC, ale do walki stanęła też nieco mniej znana restauracja Broaster Chicken. To amerykańska sieć działająca od 1954 roku, która w USA i na całym świecie ma ponad 10.000 lokali. Pierwszy w naszym kraju otwarto w Galerii Tęcza w Kaliszu, później w galerii w Zamościu. 

Jeśli chodzi o drugą bardziej znaną sieć, to obecnie w całej Polsce funkcjonuje 210 barów KFC.

Komentarze + DODAJ KOMENTARZ

  • Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-02 09:29:07

    Express-Miejski.pl

    Na terenie Galerii Twierdza Kłodzka powstanie kolejna restauracja typu fast-food. O gusta kłodzczan starają się dwa bary szybkiej obsługi.

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-02 13:58:13

    gość: ~setka

    KFC - hhhmmmmmm, oni mają teraz pyszne frytki (dużo lepsze niż w McD) no i ichniejsze rewelacyjne twistery - majstersztyk. Naprawdę fajnie by bylo, gdyby KFC się otworzyło u nas - przynajmniej raz w miesiącu miałabym gotowanie obiadu z głowy :)

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-02 15:59:32

    gość: ~McKAFECE

    Czyli w ogóle nie musiałabyś gotować ? SUPER.

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-02 22:22:33

    gość: ~setka

    Rok ma średnio 365 dni oraz 12 miesięcy, gdybym chciała zastosować dyspensę odnośnie gotowania obiadu RAZ W MIESIĄCU, z prostego rachunku wynikałoby, że w pozostałe 353 dni musiałabym jednak ten obiad przygotować (a gotuję codziennie), więc nie rozumiem - czytać nie potrafisz czy odejmowanie, dodawanie lub też mnożenie i dzielenie w zakresie podstawowym jest poza Twoim zasięgiem intelektualnym?. W ogóle SUPER, że czytać potrafisz.
    Naprawdę, są czasami takie dni, ze każda kobieta zamiast stać przy garach, z przyjemnością idzie do restauracji / fast food'u/ innego lokalu gastronomicznego i konsumuje podane jej jedzenie. Brakuje w Kłodzku lokali z dobrym jedzeniem, a na wyjście na obiad do jakiejś restauracji w dwie osoby trzeba liczyć minimum 35 - 40 złotych z napojami (i tutaj z przykrością stwierdzam - że nie bardzo jest gdzie iść na dobry obiad - jakość jedzenia nie odbiega od fast food'ów).

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-26 13:38:36

    gość: ~Mireczek

    A na zajezdni PKS bar super jedzonko tanio i smacznie na pewno lepsze i zdrowsze jak w KFC lub MC DONALD i za dwie osoby zapłaci się 20 zł i można się najeść

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-26 13:56:48

    gość: ~Anka

    A w Galerii Twierdza Kłodzko też super jedzonko i smaczne -( na wagę). Można wybierać co chcesz , ile chcesz.

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-06-30 16:17:50

    gość: ~%r

    niesmaczne i zimne i niemiła obsługa

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-02 16:09:52

    gość: ~sss

    co wy sie tak podniecacie ?? przecież te "restauracje" to jeden wielki szajs :(

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-03 00:05:57

    gość: ~gzk

    Popieram. Góno nie jedzenie! A Wy biedaki łapiecie się, że to Wielki Świat przyjeżdża do K-ka. HAHAHA

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-03 12:05:03

    gość: ~setka

    "HAHAHA" ... nie chcesz, nie idziesz, nie kupujesz, nie jesz. Zresztą, już dwie restauracje z "normalnym" i wartościowym jedzeniem w Galerii już splajtowały - po prostu popyt jest na innego rodzaju usługi. Chcesz, to proszę - kup sobie sałatkę i wodę mineralną. Proste. Zresztą, mogę się założyć, że bywasz w Galerii, albo przynajmniej raz byłeś - a to też przecież taki sam "Wielki Świat". Tylko, że w Kłodzku marki odzieżowe traktują to miejsce jako zło konieczne i wyprzedają to, co zostaje w większych miastach - same jakieś końcówki w normalnych cenach, mimo, że takie same ubrania były we Wrocławiu przeceniane. Taki np Reserved - asortyment jest opóźniony o miesiąc, dwa za Wrocławiem. W innych sklepach to samo. I czemu się nie burzysz na tak perfidnie wciskane dobra kapitalizmu wielkiego świata...

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-11-22 12:08:52

    gość: ~RPK

    ostatnio dodany post

    Ja równiez popieram. Tak się podjarali ze beda przez miesiac sie onanizowac bo kolejne scierwo otworzyli. hahahahahhahahaha.

    JP

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-15 20:41:36

    gość: ~k

    Powiem tak, ta Galeria Twierdza kłodzko to jest jedna wielka pomyłka?! Co do sklepów mam wielkie zastrzezenia bo ich przeciez prawie nie ma , zero rozplanowania tej galeri szczerze jak bywam tam na zakupach to bardzo rzadko przechodze do drugiej częsci galeri poniewaz jak mysle o tym krazeniu to mnie szlak trafi! wszystko jest bardzo oddalone od siebie a Mcdonald's? to juz jest jakaś pomyłka chcąc zabrac dziecko do tej restauracji nie majac samochodu to jest jakas masakra przejsc przez ta ruchliwa ulice! az sie odecciewa wszystkiego. nie wspominajac o niemilej kadrze ochroniarzy. kupujac w galeri rower zabroniono mi z nim sie przemieszczac to co mialam zrobic mialam go nosic na plecach do cholery! poprostu dno .

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-15 22:21:43

    gość: ~Normalne - nic dziwnego.

    Może dla Ciebie stworzą specjalne zasady i dowiozą transportem jaśnie państwo. Albo powiedz ,aby postawili Mc Donalds pod twoim domem.

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-25 11:34:43

    gość: ~ania

    mcdonlds to przeżytek, jedzenie tam jest bardzo niezdrowe dla ludzi a w szczególności dla dzieci, nic tylko sól i tłuszcz. Cena wcale nie jest atrakcyjna, za jedną bułeczkę, fryteczki oraz cole rozcieńczoną wodą trzeba zapłacić chyba ok. 15 zł.- za co np. na rynku otrzymamy rosołek z makaronem + schabowy z ziemniaczkami + surówki to np... Nadto chodząc do mcdonlds czy wogóle do galerii rujnujemy miejscowych przedsiębiorców, w galerii werbują pracowników za 1000 zł./netto- co dzięki temu zyskuje Kłodzko??? - masę osób żyjących na skraju ubóstwa. Kłodzczanie mam taką małą prośbę wspomnijcie czasy kiedy targowisko tętniło życiem, gdy na kłodzkim rynku było tak po kłodzkiemu. Myślicie , że z galerią do Kłodzka wdarł się XXI w. może i tak, ale urok naszego miasta to wiek XX, XVI a nie chińskie kolekcje Reserved czy Apart. Niech Kódzko ma styl i klasę - tego w galerii nie znajdziemy ani w mcdonalds!!

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-25 14:25:28

    gość: ~Andrzej

    do Ani. Co do jakości jedzenia w McDonalds to Masz rację. Jednak to ludzie mają rozum i wolny wybór, nikt im tego nie może ograniczać i zakazywać.Apelować można, aby kupować wyroby produkowane przez rodzimych wytwórców , ale to utopia . Mało kto się tym kieruje i większość kupuje towar w Galerii , czy w małym sklepie nie zwracając uwagi na miejsce wytworzenia. Zarówno w sklepie, czy Galerii towary są w większości tego samego pochodzenia , krajowe jak i z importu. Idąc twoim tokiem myślenia , aby było "tak po kłodzkiemu", to mielibyśmy pod mostem Św Jana (Wita Stwosza), tak jak dawniej skład i handel opałem. Na kłodzkim Rynku pod ratuszem dalej handlowano by JAJAMI , ZIEMNIAKAMI , KAPUSTĄ i ŻYWYM INWENTARZEM . Ani Kraków , ani Kłodzko to nie skansen i takie imprezy jarmarczne są urządzane w miastach , ale w celu przypomnienia jak było kiedyś ,lecz nie na co dzień.

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-05-27 14:14:41

    gość: ~przedsiębiorca

    Masz ANIA chyba sklepik w Kłodzku i dlatego taka Twoja archaiczna wypowiedż. Jeżeli chcesz zatrzymać Kłodzko w XVI wieku , to należy wyburzyć kamienice w Rynku , bo te XVI wieczne pierwotnie nie miały tylu pięter. Dopiero w póżniejszym okresie zostały nadbudowane.Strach przed konkurencją nie jest dobrym doradcą , aby własną firmę rozwijać. Zmierzenie się z wyzwaniami daje szansę na przyszłość , a nie stagnację ( powtarzanie tych samych nawyków i przyzwyczajeń). Nowe wyzwania , nowe zapotrzebowania i pomysły są kołem zamachowym wszelkiego rozwoju i postępu. Prowadzą do rozwoju własnej firmy i miast.

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-07-22 18:19:19

    gość: ~xxq

    To chyba jednak bedzie "broaster chicken"
    http://www.broaster.pl/pl/broaster_chicken_w_sky_tower.html

  • Re: Fast-food’y biją się o Kłodzko

    2012-07-22 19:20:21

    gość: ~tomi

    To pewnie ta budowa kolo galerii to Broaster Chicken.