Express-Miejski.pl

Kupcy z Kłodzka protestują przeciwko supermarketowi [foto]

Protest kupców z Kłodzka fot.: Danielo/express-miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Kłodzku ma powstać kolejny supermarket. Sprzeciwiają się temu lokalni kupcy i przedsiębiorcy. Przystąpili oni do protestu.

W środę na sklepach w całym mieście pojawiły się informacje o proteście przeciwko powstaniu kolejnych sklepów wielkopowierzchniowych. To właśnie hipermarkety, supermarkety są przyczyną upadku małych punktów handlowych.

Protest pojawił się, bo w Kłodzku są plany utworzenia kolejnego supermarketu. Miałby on powstać na ul. Śląskiej, gdzie mieści się kompleks budynków po byłym zakładzie przemysłowym ”Zetkama”.

Według danych statystycznych od powstania Galerii Twierdza Kłodzka w powiecie kłodzkim upadło 1309 podmiotów gospodarczych. Inicjatorzy liczą, iż mieszkańcy wspomogą protest.

Express-Miejski.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kupcy z Kłodzka protestują przeciwko supermarketowi [foto]

    2012-02-29 19:47:16

    Express-Miejski.pl

    W Kłodzku ma powstać kolejny supermarket. Sprzeciwiają się temu lokalni kupcy i przedsiębiorcy. Przystąpili oni do protestu.

  • 2012-03-02 14:11:53

    gość: ~lu

    Nie widzę powodu, dla którego nie miałby powstac Lidl w Kłodzku. Robię zakupy w Lidlu od lat ale muszę jeździć do Wrocławia i treraz do Ząbkowic. Dlaczego mam być pozbawiony możliwości zrobienia tańszych i dobrych zakupów. Czy ktoś wziął pod uwagę interesy ludzi o niskich dochodach? Nie- bo nie mają swego lobby w Urzędzie i nie zorganizują protestu na ulicach. Małe sklepy były, są i będą. Patrz sklep u Krychy czy u Dworaczka na osiedlu. Towar mają atrakcyjny i to powoduje, że okoliczni mieszkańcy tam kupują i będą kupować. A jak ktoś zamyka o 17-tej i trzyma wysokie ceny to niech sie nie dziwi, że nikt tam nie chce kupowac

  • 2012-03-04 16:21:52

    gość: ~Magda

    " KUPCY" myślą ,że żyją w epoce PRL-u i będą narzucać KŁODZCZANOM , gdzie i u kogo oni mają robić zakupy. Plakatować to sobie możecie . Te wasze plakaty , "protesty" są tyle warte , co mój plakat ,w którym domagałabym się , abym miała zagwarantowane zdrowie , dostatnie życie i święty spokój aż do emerytury. Nawet w Galerii Twierdza jest konkurencja , w której prowadzenie handlu nie gwarantuje pewności dochodów z prowadzonej tam działalności jak by się wydawało , tak zwanym protestującym " kupcom" - sklepikarzom . Już dziś 5 sklepów od dłuższego czasu jest zamkniętych - tam nie blokują i nie protestują , lecz zamykają gdy się nie opłaca. To klient wybiera , a nie zdalne sterowanie. Konsumenci nie są dla sklepikarzy , lecz handel dla konsumentów , to konsumenci wydają pieniądze i UTRZYMUJĄ HANDEL.

  • 2012-03-11 22:05:52

    gość: ~Felix

    Pani Magdo, widzę że w Ratuszu postęp pełną gębą. W końcu przenieśli Panią na odcinek propagandy internetowej. Gratulacje!

  • 2012-03-11 23:04:26

    gość: ~Magda

    Felix ; stosujesz metody ubeckie. Twoja mentalność widocznie zakorzeniona jest w tamtych czasach . Uważasz , że kto wypowiada się nie po twojej myśli , to musi być na czyichś usługach ?. Nie potrzebuję pracować w ratuszu , bo prowadzę własny biznes i nieżle sobie radzę . Parasola ochronnego też nie oczekuję , bo o taki zabiegają pseudo biznesmeni , nieudaczniki typu pan Motyka.

  • 2012-03-18 22:35:28

    gość: ~Jestem za

    Lidl w Kłodzku. Kupcy niech opuszczą ceny do cen np. LIDL i będzie OK, będę u kupców :D

  • 2012-03-18 22:58:19

    gość: ~Mieszkaniec Kłodzka

    Prawdziwy kupiec i biznesmen, to ten co ma sklep obuwniczy CCC w Rynku. Polski przedsiębiorca z Polkowic, który zaczynał od handlu na przysłowiowym łóżku. Teraz posiada własne sieci w całym Kraju. Nie poprzestaje na tym i będzie budował własne galerie , z przeznaczeniem powierzchni handlowych pod wynajem . Pan Motyka powinien się wzorować na takich kupcach, którego sklep jest tuż obok jego sklepu. "Aktywność" p. Motyki ograniczyła się do blokowania konkurencji , zatrzymał się w rozwoju... stał się tylko handlarzem.....

  • 2012-03-22 21:22:32

    gość: ~XYZ

    Również budowniczym GALERII TWIERDZA KŁODZKO jest polski przedsiębiorca , którego firma jest już na giełdzie. Doszedł do tego dzięki własnej pracy i umiejętnościom , a nie krzykiem i populizmem. Jak się okazuje ; jednemu się wydaje , że jest prawdziwym przedsiębiorcom , a inny nim jest , czego nie musi udowadniać. JAK SIĘ OKAZUJE, POLAK POTRAFI , ale nie każdy.

  • 2015-12-03 11:35:56

    gość: ~Pm

    Jestem za protestem! Rodaku, pomyśl - jak kupiec kłodzki może konkurować z międzynarodową sieciówką (która wysysa ostatnie poty od pracowników i nie ma takich obciążeń podatkowych - dzięki swoim prawnikom uciekają od płacenia podatków w Polsce). Wymuszają od rodzimych producentów (rolnicy, zakłady produkcyjne branżowe), maksymalnie niskie ceny. Ci z kolei marnie płacą pracownikom - kółko się zamyka.
    Na producentach z Azji wschodniej nie muszą niczego wymuszać, bo ci, wykorzystując na maxa pracowników (również dzieci),łamiąc podstawowe normy pracy, oferują towar za cenę, z którą polski producent nie ma szans konkurować.
    A rodak goni w niedzielę ileś kilometrów, żeby nakupować "dóbr" o 20 gr taniej/sztukę. Zamiast na spacer, wybiera "exodus na markety": tyle ich jest do obskoczenia, a wszystkie mamią promocjami (np. 500 g kiełbasy za 4,99 - jaka jest jej zawartość i wartość ? - smacznego i zdrowego!). Rodak mądry, rodak patriota...
    W wielu krajach (Szwajcaria, Niemcy) wielkopowierzchniowe sklepy w niedzielę są pozamykane - ludzie przebywają z rodziną, korzystają z rekreacji, odpoczywają.
    Miasta Kłodzka już nie ma - centrum świeci pustkami, czasem ktoś przemknie, żeby wziąć "chwilówkę" - kasa potrzebna na "markety".
    Brawo włodarze i obywatele miasta, za jakieś kilka lat będzie trzeba podjąć decyzję i ogłosić przetarg na stopniowe wyburzanie tego niepotrzebnego reliktu, jakim jest MIASTO KŁODZKO!

  • 2012-04-23 15:54:26

    gość: ~Wreszcie i nareszcie :D

    Jestem za tym marketem i oby więcej powstało tego typu sklepów-JESTEM NA TAK!!!

  • 2012-04-27 14:03:20

    gość: ~Spostrzegawczy

    Warto porównać relacje TV Kłodzko i TV Orlica. To samo zdarzenie , a jak różnie przedstawione. Tendencyjność kłodzkiej TV i widoczne zaangażowanie po stronie handlarzy , aż razi. Dziennikarze TV Orlica nie zaangażowani w konflikt przedstawili tak jak to widzieli .

  • 2012-04-27 15:16:57

    gość: ~Spostrzegawczy

    Przepraszam. Chodziło mi o TV Sudety i jej tendencyjność w przedstawieniu zdarzeń. Jak zwykle jest Ona w opozycji do władz kłodzkich i nagina swoje relacje , tak aby zdyskredytować kłodzkich włodarzy. W tym przypadku też. Wbrew temu co oczekują mieszkańcy. A w tym przypadku mieszkańcy nie życzą sobie , aby wybrana ( szczególnie chroniona , uprzywilejowana, jak żadna inna grupa) narzucała im swoją wolę. To nie mieszkańcy, konsumenci są tymi którzy są dla kupców , lecz odwrotnie !!!!

  • 2012-10-24 22:13:51

    gość: ~as

    Najlepiej pracować na targu i być kupcem udręczonym. Pracować 4 dni w tygodniu od ok.9 do 13 i narzekać jak to mało się zarabia , wyceniając towar tak , że drożej niż w sklepi w rynku. Jestem za LIDLEM i tego typu sklepami bo w Kłodzku wszystko jest duuuuuuuuuuuużo droższe niż w innych miastach.

  • 2016-10-15 19:21:46

    gość: ~yoyo

    ostatnio dodany post

    Dobrze powiedziane hehe :)

  • 2013-03-04 00:56:07

    gość: ~malaa

    Odszkodowania stanowią bardzo istotny element, który bardzo często zaniedbujemy z uwagi na brak siły w walce z ubezpieczycielem, który nie chce wypłacić nam naszej należności. Nie warto się poddawać!Proponuję skorzystać z usług kancelarii Teodorowski & Wojtaszak z Krakowa.