Express-Miejski.pl

Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów

kontrola fot.: KPP Kłodzko

Wczoraj do późnego wieczora na drogach powiatu kłodzkiego policjanci prowadzili działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa.

Celem działań było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan techniczny pojazdów mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.
Podczas działań policjanci przeprowadzili 73 kontrole pojazdów i zatrzymali 34 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu.

Oprócz tego funkcjonariusze reagowali na inne wykroczenia drogowe polegające m.in. na nieprawidłowym użytkowaniu świateł zewnętrznych lub nie korzystaniu z pasów bezpieczeństwa. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kłodzku nadkom.Robert Zaborowski stwierdził, że pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów, apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu wiele osób nie stosuje się do znaków i przepisów określających dozwoloną prędkość jazdy. Również stan techniczny pojazdów zatrzymywanych do kontroli niejednokrotnie budzi zastrzeżenia.

Działania kłodzkich policjantów miały na celu uświadomienie kierowców o odpowiedzialności oraz nakłonienie do częstszej kontroli technicznej własnych pojazdów. A wszystko dla bezpieczeństwa własnego, i innych użytkowników dróg.

KPP Kłodzo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA