Express-Miejski.pl

Inauguracja szkolenia z języka czeskiego

Inauguracja szkolenia fot.: sudecki.strazgraniczna.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

18 listopada br. w Punkcie Kontaktowym w Kudowie Słonem, w sali konferencyjnej odbyła się inauguracja szkolenia z języka czeskiego. Szkolący się to grupa kilkunastu funkcjonariuszy - przedstawicieli Straży Granicznej, Policji i Izby Celnej.

Szkolenie będzie trwało do maja 2012. Jego celem jest m.in. pogłębienie i doskonalenie umiejętności językowych funkcjonariuszy w celu intensyfikacji współpracy w zakresie bezpieczeństwa oraz działań na rzecz społeczności lokalnych. W inauguracji szkolenia udział wzięli, ze strony SOSG: koordynator projektu mjr SG Adam Pawlus i Naczelnik Wydziału Techniki i Zaopatrzenia płk SG Krzysztof Reif, ze strony Euroregionu: Dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Glacensis Bernadeta Tambor oraz Specjalista ds. projektów euroregionalnych Funduszu Mikrprojektów Dariusz Tatka.

Rozpoczęcie szkolenia jest wynikiem podpisanej w sierpniu br. umowy pomiędzy Sudeckim Oddziałem Straży Granicznej a Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Glacensis o dofinansowanie Mikroprojektu Wspólna Placówka jako centrum współpracy transgranicznej w zakresie bezpieczeństwa". W ramach projektu utworzono m.in. salę konferencyjną, w której od dziś będą odbywały się szkolenia językowe funkcjonariuszy służb polskich i czeskich oraz spotkania poświęcone współpracy transgranicznej w zakresie bezpieczeństwa. Ma ona spełniać jeszcze jedno ważne zadanie - będzie udostępniana na potrzeby lokalnych inicjatyw transgranicznych.

Wspólna Placówka jest ważnym ogniwem w systemie współpracy polsko-czeskiej. Służy pogłębianiu współpracy służb granicznych, policyjnych i celnych Czech i Polski, której głównym celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa własnych obywateli oraz innych osób przebywających na terytorium tych państw.

sudecki.strazgraniczna.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA