Express-Miejski.pl

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo

straz.com fot.: strazpozarna.com

Policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów. Niesprawne urządzenia grzewcze mogą przyczynić się do tragedii. 

Przed każdym sezonem grzewczym obowiązkowo powinno się zadbać o przegląd instalacji grzewczych, a przede wszystkim przewodów kominowych i wentylacyjnych. W wyniku eksploatacji urządzeń grzewczych osadza się sadza, gromadzą inne zanieczyszczenia , w związku z tym, przed włączeniem centralnego ogrzewania powinno się zadbać o przegląd oraz czyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych przez wykwalifikowanego kominiarza.

Należy podkreślić, że obowiązek przeglądów i czyszczenia kominów wynika nie tylko z dbałości o infrastrukturę budynku, lecz również obowiązujących przepisów prawnych. Policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów . Nie należy zatykać kratek wentylacyjnych, w celu zaoszczędzenia ciepła. Pamiętajmy , że najczęstszą przyczyną zatrucia są tlenkiem węgla są pożary i wadliwa instalacja grzewcza! Czad to cichy zabójca. Nie ma smaku , barwy ani zapachu. Nie „szczypie” w oczy ani w gardle.

Należy pamiętać, że niedopilnowanie przeglądów urządzeń grzewczych może mieć wpływ na zdrowie i życie Twoje oraz Twojej rodziny. Wystarczy być przezornym.

KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA