Express-Miejski.pl

Bezpieczniejszy dojazd do Kamienicy

remont drogi fot.: Powiat Kłodzko

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i turystów była jednym z priorytetów projektu Powiatu i gminy Stronie Śląskie, który polegał na  przebudowie drogi powiatowej nr 3255D wiodącej z Bolesławowa do Kamienicy oraz remoncie dwóch mostów w obrębie tej drogi.

W ramach kompleksowej przebudowy 1,2 km odcinka drogi zwiększono jej szerokość o prawie 2 metry, wykonano lokalne poszerzenia i miejsca postojowe, podniesiono nośność konstrukcji jezdni, a także na prawie kilometrowym odcinku wykonano bariery ochronne i poręcze. 

Poza tym wybudowano nowe bądź wyremontowano mury oporowe oraz przebudowano dwa obiekty mostowe, które zostały poszerzone i podniesiona została ich nośność. Nowa droga nie tylko usprawni komunikację w miejscowościach Bolesławów i Kamienica, ale też zwiększy dostępność do obszarów turystycznych w rejonie Masywu Śnieżnika i Stacji Narciarskiej Kamienica.

W otwarciu nowo powstałego odcinka, które odbyło się 4 listopada br. wzięli udział m. in. członkowie Zarządu Powiatu – wicestarosta Adam Łącki, Krzysztof Baldy oraz Kazimierz Drożdż, burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz, Stanisław Sijka i Dariusz Krajnik – dyrektorzy Zarządu Dróg Powiatowych oraz Rafał Murkowski – prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych DROGMOST z Kłodzka – wykonawcy prac remontowych.

Powiat Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA