Express-Miejski.pl

Areszt dla sprawcy rozboju

skradziony zegarek fot.: KPP Kłodzko

Najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 31–letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Nowej Rudy. Sprawca dokonał napadu na 71-letniego noworudzianina. Aresztowanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 15.00 w Nowej Rudzie. Tam do idącego przez park 71-latka podszedł młody mężczyzna i przewrócił go na ziemię. Następnie napastnik zdjął mu z ręki zegarek i uciekł. Pokrzywdzony dopiero następnego dnia przyszedł do Komisariatu Policji i zawiadomił o przestępstwie.

Opisał policjantom wygląd napastnika oraz podał jaki zegarek został mu skradziony. Policjanci po niespełna trzech godzinach ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Nowej Rudy. Mężczyzna miał na ręce opisany przez pokrzywdzonego zegarek. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, a odzyskany zegarek wrócił do właściciela.

31-latek był już karany za podobne przestępstwa. Kłodzki sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez policjantów dowodami w śledztwie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Aresztowanemu sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Kłodzo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA