Express-Miejski.pl

Powstrzymaj przemoc

numer telefonu fot.: Komenda Powiatowa

Przemoc fizyczna wobec dzieci jest przestępstwem. Dzwoń na Policję, by ją powstrzymać. To od nas zależy, czy skończy się dramat bitego dziecka. 

Jeden anonimowy telefon wystarczy by jego sytuacją zainteresowała się Policja. W ten sposób możemy uratować ludzkie życie. Bariera pomiędzy karceniem, a fizycznym krzywdzeniem dziecka jest bardzo cienka. Możemy zadać pytanie czy w ogóle istnieje.

Bicie, szarpanie, potrząsanie dzieckiem to umyślne zadawanie mu bólu. Wyzwiska, wyśmiewanie to formy przemocy psychicznej. Jeśli takie zachowania się powtarzają, to mamy do czynienia ze znęcaniem.
O nadmiernym karceniu dziecka mówimy w przypadku spowodowania lekkiego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.

Niedozwolone karcenie to spowodowanie średniego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – takiego jak m.in. ciężkie kalectwo, choroba zagrażająca życiu, czy istotne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała to przykład drastycznego przekroczenia granic karcenia dziecka.Krzywdzenie dziecka ścigane jest z urzędu.

Prócz orzeczenia kary pozbawienia wolności sąd może pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej jeśli jej nadużywają. Dramatyczne sytuacje rozgrywają się najczęściej w czterech ścianach – bez świadków. Dlatego tez tak ważne są da Policji sygnały od osób spoza rodziny dziecka - sąsiadów, nauczycieli, lekarzy. To dzięki nim możemy wkroczyć do mieszkania i przeprowadzić interwencję.
Apelujemy – Powstrzymaj przemoc. Usłysz płacz dziecka. Zadzwoń na Policję.


KPP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA