Express-Miejski.pl

Odnowiony noworudzki rynek

d fot.: UM Nowa Ruda

Od października Nowa Ruda może poszczycić się nowo wyremontowanym miejscem aktywności i integracji mieszkańców, czyli rynkiem. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 11 milionów złotych.

Uroczyste oddanie do użytku nowej płyty zabytkowego Rynku uświetniło odegranie hejnału na wieży Ratusza. Uroczystości towarzyszyły także liczne wstępy artystyczne, koncerty i pokaz sztucznych ogni. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, a wśród nich warsztaty ceramiczne i plastyczne. Pogoda dopisała w związku z czym w centrum Nowej Rudy licznie zgromadzili się mieszkańcy miasta i gminy.

Noworudzka przestrzeń publiczna przeszła kompleksowy remont. Rewitalizacja obejmowała m.in. wymianę nawierzchni na wykonaną z kostki granitowej i częściowo z miejscowego piaskowca oraz kostki bazaltowej, wykonanie odwodnienia terenu i oświetlenia, wymianę sieci kanalizacyjnej, przebudowę drogi, budowę schodów i elementów małej architektury oraz nasadzenie zieleni.

Całkowita wartość projektu wyniosła 11 mln 812 tys. zł z czego ponad 6 mln zł to dofinansowanie z funduszy UE. Prace współfinansowane były przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Z kolei w poprzednią środę ks. biskup Ignacy Dec, dokonał poświęcenia rynku. Jego Ekscelencji, w uroczystości towarzyszył proboszcz parafii św. Mikołaja – ks. Jerzy Kos. Zanim przeprowadzono ceremonię, duchowni skierowali kilka słów do zgromadzonych mieszkańców oraz przedstawicieli władz miasta. Gratulowali przeprowadzonych inwestycji, życząc dalszego rozwoju miasta. Akcent artystyczny środowej wizyty, stanowił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Ruda" w Miejskim Ośrodku Kultury z udziałem duchownego.

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA