Express-Miejski.pl

Sztandar dla kłodzkiej straży [foto]

Przekazanie sztandaru fot.: Danielo/express-miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na kłodzkim rynku odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku została utworzona 01 stycznia 1999 roku Dzięki dużemu zaangażowaniu w pozyskanie pozabudżetowych środków finansowych unowocześnił bazę transportową. Łącznie zostało zakupionych 16 samochodów pożarniczych, gdzie środki pozabudżetowe wyniosły 5 mln. 150 tyś. zł.

W powiecie kłodzkim o powierzchni 1642 km2, zlokalizowanych jest 14 jednostek administracji samorządowej. Wachlarz zdarzeń, z jakimi spotykają się strażacy na terenie powiatu jest bardzo szeroki, związane to jest z ukształtowaniem oraz położeniem geograficznym – trasy drogowe do Pragi, Brna, Wiednia i na południe Europy, oraz występujące regularnie zagrożenia powodziowe.

W 2011 roku został utworzony Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, którego Przewodniczącym został Wiceminister Zdrowia Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Jakub Szulc. Uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku rozpoczęła się na Kłodzkim Rynku pl. Bolesława Chrobrego w minioną sobotę o godz. 13: 00.

W uroczystości udział wezmą trzy kompanie służb mundurowych tj. Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej. Dowódcą uroczystości będzie st. asp. Janusz Marnik Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego KP PSP Kłodzko. Poczet sztandarowy wystąpi w składzie kpt. Tomasz Wójtowicz, asp. Łukasz Wrona i st. sekc. Artur Mendel. Po uroczystości przewidziany jest występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Grodziska Wielkopolskiego.

Dave/PSP Kłodzko

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA