Express-Miejski.pl

Protestowali przy otwarciu kanału Młynówka [foto, film]

Otwarcie Kanału Młynówka i pikieta fot.: Danielo/express-miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W samo południe odbyło się otwarcie przystani gondolowej. Gdy samorządowcy zajmowali się uroczystościami to obok protestowali ludzie niezadowoleni z władz miasta.

Podczas uroczystego otwarcia, na którym wstęgę przecinali Andrzej Dąbrowski, Piotr Brzostowicz oraz  Henryk Urbanowski, tuż obok prostowali ludzie niezadowoleni z pracy burmistrza i jego magistratu. Pojawiły się transparenty właścicieli pobliskich elektrowni, a także osób z Akademii Przedszkola, o których niejednokrotnie pisaliśmy.

Otwarcie kanału Młynówka od dawna budziło sporo emocji. Na tym tle powstał konflikt na linii urzędnicy, a właściciele elektrowni wodnej usytuowanej na kanale Młynówka. W październiku 2010 roku, gdy spuszczono wodę, te dwa podmioty zostały pozbawione źródła dochodu.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uchylił wydaną przez starostę kłodzkiego decyzję prawną na budowę trzech pomostów oraz kładki. Sprawa ponownie wróciła do starostwa, który nie wydał jeszcze nowego pozwolenia na dokończenia budowy. - My tylko wyremontowaliśmy mury oporowe, a na to nie trzeba mieć pozwolenia wodno – prawnego – mówił wiceburmistrz Henryk Urbanowski na łamach Gazety Kłodzkiej.

Pozostaje najwazniejsze pytanie, jakie padało z ust uczestników podczas otwarcia: czy po uroczystosciach przystań i gondole będa nadal czynne, czy było to też jednorazowe otwarcie związane ze zbliżajacymi się wyborami?

Dave

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Protestowali przy otwarciu kanału Młynówka [foto, film]

  2011-09-30 17:18:57

  Dave

  W samo południe odbyło się otwarcie przystani gondolowej. Gdy samorządowcy zajmowali się uroczystościami to obok protestowali ludzie niezadowoleni z władz miasta.

 • 2011-09-30 18:46:44

  gość: ~nono

  Co tu duzo pisac takiej włady powinniśmy juz dawno podziękować :( Jak nie dbają o mieszkańców i o ich miejsca pracy to po co nam tacy ludzie ?? Zamiast sie dogadać zeby wszyscy byli szczęśliwi to nie Panowie darzą do zniszczenia elektrowni wodnej i młynu :(

  Jak mozna oddać głos na takie osoby - zastanówcie sie ludziska do 9 października macie jeszcze czas .

 • 2011-09-30 21:01:03

  gość: ~Kris

  Macie swoich PiŚowców, głosujcie dalej to zobaczycie co będzie z Kłodzkiem i Polską.

 • 2011-09-30 22:44:14

  gość: ~Kłodzki obserwator .

  Protestanci przy kanale Młynówka to osoby które są niezadowolone zawsze!!!!!A przeciez tak duzo zrobiono w Kłodzku.Przypomnijmy sobie lata wstecz-bo krzykaczy w POLSCE nam ostatnio nie brakuje.................

 • 2011-10-01 11:52:25

  gość: ~wiki

  na a gdzie biskup nie było święcenia gondoli żeby się nie zatopiły.A otoczenie obskurnych kamieniczek to wstyd dla tego miejsca.

 • 2011-10-03 15:11:51

  gość: ~Andrzej

  ostatnio dodany post

  Protestujący wypadli na tle tej inwestycji, jak przysłowiowy pryszcz na tyłku. Sami sobie strzelili gola , tak byli nieprzekonywujący. Czy otoczenie młynówki w, samym centrum miasta miało wyglądać, jak ich pożal się BOŻE transparenty ?. Garstka przeciwników , chce narzucić większości mieszkańców , którzy są zachwyceni zmianami ,swoje poglądy .

REKLAMA


REKLAMA