Express-Miejski.pl

OSP Domaszków najlepszą jednostką w powiecie

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną sobotę w Polanicy-Zdroju odbyły się zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP z terenu powiatu kłodzkiego. Zmaganiom strażaków przyglądały się zarówno rodziny z dziećmi, jak i zorganizowane grupy kibiców poszczególnych drużyn, których na trybunach nie brakowało.

Przed godziną 11.00 parking przy boisku na ulicy Sportowej w Polanicy-Zdroju zaczął się czerwienić - z minuty na minutę pojawiały się tam kolejne samochody bojowe poszczególnych jednostek OSP. Chwilę później, na płycie boiska, rozpoczęły się zawody.

Drużyny OSP rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami, gdzie zawodnicy mieli za zadanie podłączenie węża W-75 do rozdzielacza, skok przez płotek, pokonanie rowu z wodą, ominięcie slalomem tyczek, bieg po równoważni, pokonanie ściany oraz podłączenie węża W-52 do rozdzielacza i prądownicy. Drugą konkurencją stanowiły ćwiczenia bojowe polegające na stworzeniu linii ssawnej zasysającej wodę ze zbiornika do pompy, zbudowaniu linii głównej do rozdzielacza, zbudowaniu dwóch linii gaśniczych, zakończonych prądownicami oraz obróceniu tarczy i przewróceniu czterech słupków prądami wody.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Domaszków, zaraz za nią znalazła się OSP Szczytna, a na trzecim miejscu OSP Trzebieszowice.

Tuż przed wręczeniem nagród trzech ratowników (Sebastian Karel, Robert Pituła i Krystian Bachanek) decyzją Zarządu Powiatowego ZOSP RP otrzymało odznaczenia "Strażak Wzorowy". Zarząd Powiatowy przyznał również wspomniane odznaczenie Arturowi Oberdzie.

Trzy najlepsze zespoły, oprócz medali i pucharu, otrzymały także atrakcyjne nagrody. Za trzecie miejsce każdy z zawodników otrzymał odtwarzacz radio-CD. Odtwarzacze DVD stanowiły nagrodę dla ratowników, którzy zajęli drugie miejsce. Zwycięzcy otrzymali natomiast zestawy kina domowego.

Po wręczeniu nagród i podsumowaniu zawodów wszyscy udali się na tradycyjną grochówkę.

W Zawodach udział wzięły OSP Polanica-Zdrój, OSP Szczytna, OSP Duszniki-Zdrój, OSP Kudowa-Zdrój, OSP Wojbórz, OSP Trzebieszowice, OSP Domaszków, OSP Nowa Wieś, OSP Nowa Ruda, OSP Stary Waliszów, OSP Stary Gierałtów oraz OSP Ścinawka Średnia.

Express-Miejski.pl - na podstawie inf. z OSP Polanica Zdrój (www.osp.polanica.pl)

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA