Express-Miejski.pl

Gondole nie popłyną - brak pozwolenia [foto]

Kanał Młynówka - spływ gondolami fot.: Daniel Denys/express-miejski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wciąż nie znamy daty uruchomienia spływu gondolami po kanale Młynówka. Samorządowcy nadal nie uzyskali pozwolenia wodno – prawnego.

Zakładano, iż pierwszy spływ odbędzie się już w sierpniu tego roku, jednak powstał konflikt na linii urzędnicy, a właściciele dwóch elektrowni wodnych usytuowanych w kanale Młynówka. W październiku 2010 roku, gdy spuszczono wodę, te dwa podmioty zostały pozbawione źródła dochodu.

Teraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uchylił decyzję wydaną przez starostę kłodzkiego decyzję wodna – prawną na budowę trzech pomostów oraz kładki. To powoduje, iż samorządowcy nie mogą zakończyć inwestycji, a kolejne z tym związane czynności (odwołanie od decyzji RZGW czy rozpatrzenie wniosku przez Starostę Kłodzkiego) potrwają kilka miesięcy. Koszt przebudowy kanału Młynówka ma wynieść około 4 milionów złotych, z czego 75 procent tej kwoty pokryje Unia Europejska. Ostateczny termin rozliczenia tej inwestycji upływa w kwietniu 2013 roku.

Na razie końca sporu i uruchomienia spływu nie widać. Jak obecnie wygląda przebudowa kanału Młynówka można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

Dave

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gondole nie popłyną - brak pozwolenia [foto]

  2011-08-27 11:42:07

  Dave

  Wciąż nie znamy daty uruchomienia spływu gondolami po kanale Młynówka. Samorządowcy nadal nie uzyskali pozwolenia wodno – prawnego.

 • 2011-08-29 10:25:57

  gość: ~krzychu

  No i dobrze że nie popłyną, kto w ogóle wpadł na tak idiotyczny pomysł jak 200 metrów spływu gondolą. Na koniec roku można ten pomysł zgłosić do najbardziej żałosnych inwestycji. Żeby nie było że się wszystkiego czepiam, to reszta projektu jak najbardziej trafiona.

 • 2011-09-17 18:33:34

  gość: ~Andrzej

  ostatnio dodany post

  Jeżeli najważniejsza część projektu jest rewelacyjna , to po co się Czepiasz gondoli , która jest jedynie uzupełnieniem. Odnoszę wrażenie , że widząc kolosalne zmiany na korzyść , aby stonować różne wcześniejsze krytyczne wypowiedzi , Używasz sloganu "gondole" . Tym stwierdzeniem nic nie udowadniasz.

REKLAMA


REKLAMA