Express-Miejski.pl

Absurdy krajowej ósemki - korki przed Łagiewnikami

Krajowa ósemka zakorkowana fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Droga Krajowa nr 8 jest znana przede wszystkim z tego, że w ciągu roku procent dni, kiedy nie ma wypadków, jest znikomy. Od jakiegoś czasu do cech charakterystycznych trasy z Wrocławia do Kłodzka można dodatkowo dodać tworzące się na niej korki.

W kończący się właśnie długi weekend kierowcy jadący od strony Kłodzka do Wrocławia stoją w kilkukilometrowym korku - od Wilkowa Wielkiego do Łagiewnik. Podobna sytuacja miała miejsce w piątek, przy czym wówczas korki tworzyły się od strony północnej Łagiewnik, w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Tym razem powodem zatoru na drodze nie był wypadek, tym razem chodziło o sygnalizację świetlną zamontowaną w Łagiewnikach na skrzyżowaniu drogi 384 z krajową "ósemką".

- Policja nic nie zamierza z tym zrobić. Sygnalizacja działa sprawnie. Została postawiona na wniosek Rady Gminy Łagiewniki i póki nie ma problemów ze światłami, to my nie będziemy ingerować. - skomentował sprawę dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdy zapytaliśmy o możliwość pomocy kierowcom w rozładowaniu zatoru.

Rozwiązanie, które miało służyć użytkownikom obu dróg, coraz częściej przysparza im tylko problemów. Miniony weekend jest znakomitym dowodem na to, że projektanci oraz wnioskodawcy za takim, a nie innym rozwiązaniem, nie do końca byli świadomi swoich decyzji.

Skrzyżowanie w Łagiewnikach to nie jedyne miejsce, które budzi mieszane uczucia w użytkownikach dróg. Wielu kierowców zachodzi także w głowę, dlaczego zjazd z obwodnicy Wrocławia obwarowano siatką świateł, zamiast wybudować tam rondo, na które miejsca było przecież sporo.

Za niecały rok czasu tą trasą będą kursować samochody śpieszące na rozgrywki EURO. Wrocław od dawna czyni przygotowania, aby nie pozwolić na zatrzymanie ruchu w którymkolwiek miejscu miasta, ale czy pozostałe gminy, które także mogą skorzystać na wizycie tysiąca gości oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za K8 czynią podobnie? Jakie zdanie będą mieć kibice, którzy zamiast dopingować swoją drużynę, będą stać w kilometrowych korkach?

Express-Miejski.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Absurdy krajowej ósemki - korki przed Łagiewnikami

  2011-08-15 21:26:46

  Express-Miejski.pl

  Droga Krajowa nr 8 jest znana przede wszystkim z tego, że w ciągu roku procent dni, kiedy nie ma wypadków, jest znikomy. Od jakiegoś czasu do cech charakterystycznych trasy z Wrocławia do Kłodzka można dodatkowo dodać tworzące się na niej korki.

 • 2011-08-15 23:16:03

  gość: ~poldek

  Stałem w piątek czyli od strony Wrocławia. Gdyby nie CB radio pewnie bym tam kisł godzinę. Ruszyłem drogami bocznymi i chyba tylko to uratowało mi nerwy. Swoja droga co za kretyn pozwoli tam na budowe sygnalizacji? rondo byloby o niebo lepsze! przeciez nie trzeba świąt aby ten odcinek wołał o pomstę do nieba. W zwykly dzien stoi się tam czesto min. 20 minut. Porażka roku. Zgadzam sie tez ze zjazd z obwodnicy jest pomylka, szczegolnie fragment z podwojnymi swiatlami od strony Wrocka na ósemce. Smiem twierdzic ze projektowal to bezmozg. Samochody stoja na podwojnych swiatlach i Ci co niby powinni moc wjechac z boku z wioski nie maja i tak na to szans bo nie ma miejca......

 • 2011-08-16 10:59:43

  gość: ~JA

  ale zawsze podczas euro można rozłożyć sobie stragan na poboczu i sprzedawać kierowcom np zimne napoje prosto z lodóweczki albo jakieś owoce , można też myć im szyby. ew proszę o inne propozycje.
  a podczas euro to będzie jeden wielki korek :)))

 • 2011-08-16 11:15:01

  gość: ~fifol

  chyba zarejestruje sobie dzialalnosc i faktycznie otworze budke z zimnymi napojami :D Dobry pomysl! A jesli chodzi o zarabianie na korkach, to moga jeszcze zarobic "grzybiarki" ;) oraz bukmacherzy przyjmujacy zaklady ile jeszcze dany samochod bedzie stac w korku :D albo spzredawcy malych wiatraczkow na baterie, szczegolnie w przypadku samochodow bez klimy.

 • 2011-08-17 21:13:05

  KarolW

  kolejny absurd będzie w Ząbkowicach na budowanej właśnie obwodnicy , ma być zwykłe skrzyżowanie oczywiście ze światłami! to jest chyba jakieś lobby , bo przecież rondo jest tańsze w utrzymaniu.

 • 2011-08-18 12:14:22

  gość: ~poldek

  a tam nie mialo byc ronda w zalozeniach? tak cos mi sie przypomina ze zdjec projektow...

 • 2011-08-29 14:16:33

  gość: ~elen

  Zacząć chyba należy od tego , że ta, jak ją nazywają "droga śmierci" dawno już powinna zostać poszerzona. Jeżeli nie ma możliwości na zrobienie 4 pasów po dwa w każdym kierunku to można przecież zrobić na całości 3 pasy. Takie rozwiązanie widziałem we Francji, Niemczech i we Włoszech. Co 5-6 km jest po prostu zmiana -2 pasy do Wrocka i 1 do Kudowy i za 5 km odwrotnie. Mozna wtedy bez problemów wyprzedzić bezpiecznie tiry i innych wolniejszych. Jest to bezpieczne i dużo tańsze. Ale może min Grabarczyk na takie rozwiązanie jeszcze nie wpadł :)

 • 2017-01-09 09:54:25

  gość: ~janusz rzepka

  ostatnio dodany post

  Powrót z Kotliny Kłodzkiej po wydłużonym weekendzie to koszmar. Kilkukilometrowy korek przed Łagiewnikami spowodował stratę połączeń dalszej podróży z Wrocławia. Rozwiązanie węzła komunikacyjnego i ustawienie świateł w Łagiewnikach to jedyna przyczyna ogromnych korków.

REKLAMA


REKLAMA