Express-Miejski.pl

Pruskie wojska znów broniły Twierdzy w Kłodzku

Obrona Twierdzy Kłodzkiej fot.: MC / Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotnie popołudnie setki widzów ponownie cofnęło się w czasie, aby przeżyć dreszcz emocji podczas rekonstrukcji bitwy, która miała miejsce przeszło 200 lat temu. O wyznaczonej godzinie huknęły armaty, wystrzeliły karabiny i dwa wrogie sobie wojska - pruskie i francuskie - ruszyły do walki.


Podobnie jak i rok temu, miejscem rekonstrukcji był stok bojowy Twierdzy w Kłodzku. Do prawdziwych zdarzeń, tych z początku XIX wieku, doszło 3km od miasta. Jak poinformował nas jeden z "rannych" podczas starcia zołnierzy - to nie jest dosłowna rekonstrukcja, co roku wprowadzane jest coś nowego. To przede wszystkim pokaz taktyki walki, jaka w tym czasie obowiązywała. Scenariusz za każdym razem jest troszkę inny.

W starciu brało udział około 400 żołnierzy ubranych w stroje z XVIII i XIX wieku. Oprócz mężczyzn, w rekonstrukcji udział wzięły także kobiety i dzieci, które pełniły głównie rolę sanitariuszek i pomocników. Na polu walki, pojawiła się także czarna postać z kosą, która przez całą bitwę przechadzała się pomiędzy żołnierzami zbierając bogate plony w postaci ofiar walki.

Kolejna bitwa już za rok. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA