Express-Miejski.pl

Pijana matka opiekowała się siedmiorgiem dzieci

Nietrzeżwy fot.: sxc.hu

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej matce, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się swoimi dziećmi. Kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, około godziny 21.20 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymał informację, że w mieszkaniu, w jednej z okolicznych miejscowości najprawdopodobniej pijana matka opiekuje się małymi dziećmi. Natychmiast na miejsce pojechał patrol Policji z Kuratorem Sądowym. W mieszkaniu panował bałagan. W pomieszczeniach znajdowało się dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat. Pozostała piątka rodzeństwa przebywała na podwórku. Pijana matka ze swoim konkubentem była poza domem.

Jak przyszła do mieszkania, to zaczęła się agresywnie zachowywać. Kobieta została przewieziona do komendy, gdzie zatrzymano ją do wytrzeźwienia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 39-latki wykazało ponad 2,2 promile.

Dwoje najmłodszych dzieci przewieziono do placówki opiekuńczej, natomiast pozostałe rodzeństwo w wieku od 10 do 14 lat przekazano pod opiekę ojca małoletnich.
Policjanci ustalili, że kobieta w przeszłości sprawowała opiekę nad dziećmi będąc kompletnie pijaną.

O zdarzeniu powiadomiony zostanie sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie małoletnich.

Jeżeli okaże się, że matka swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka, grozi jej do lat 5 więzienia.

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku nadkom. Wioletta Martuszewska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pijana matka opiekowała się siedmiorgiem dzieci

  2011-08-12 11:21:14

  Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej matce, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się swoimi dziećmi. Kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 • 2011-08-16 22:36:34

  gość: ~niunia

  Niech sobie posiedzi może zrozumie ,że dzieci to nie zwierzaki. Bo i zwierzęciem trzeba się opiekować. Taka matkę trzeba by było wykastrować, żeby więcej dzieci nie urodziła.

 • 2011-08-19 15:18:32

  gość: ~sanderka1973

  To już nie pierwszy raz,gdy ta kobieta w stanie nietrzezwości sprawuje opiekę nad dziećmi.Wcześniej już odebrano jej dzieci i przebywały w domach dziecka.Kto takiej osobie oddaje dzieci? Gdzie wywiad środowiskowy?

 • 2017-02-09 23:56:57

  gość: ~Annnnnnnnnn

  ostatnio dodany post

  Jej wolno wszystko.dzieci jej dają na weekendy.nie sprawdzają warunków.ona nie pracuje.mieszkanie gminnepokoj z kuchnia zaledwie lekko ponad 25mkw.i co.przeciez jej się należy.nawet jak prądu nie miała grubo przez kilka miesięcy to dawali dzieci.wody nie mieli to ciagli nalewo a latem chodzili wieczorami razem z mamusia się nad rzekę umyć.gdzie do cholery kuratorzy.gdzie opieka.więcej jej kasy dajcie bo jej się należy.ona nigdy nie powinna ich nawet na weekend dostać.nauczyła ich jednego kraść i kląć jak szewc.rosną bandziory.piją palą razem z mamusia.ale jak to powiedziała ich pani kurator to są dzieci po przejściach.niech mamusi podziękuj że nic z nich nie wyrosło.

REKLAMA


REKLAMA