strona główna wiadomości Recytowali w konkursie "Pegazik"

Kolejny numer naszej gazety już 01 stycznia!

Express-Miejski.pl

WIADOMOŚCI

d fot.: KCKSiR

› Kłodzko

Recytowali w konkursie "Pegazik"

KCKSiR/ opr. Dave, 2011-03-27 00:00, AKTUALIZACJA: 2013-09-25 01:42

W Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje powiatowe XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, podczas których wystąpiło 55 recytatorów (laureatów eliminacji miejsko – gminnych) wraz z opiekunami i instruktorami.

W tym roku odbywa się on już po raz szesnasty i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w całym województwie. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a młodzi uczestnicy o miano najlepszego recytatora Dolnego Śląska rywalizują ze sobą w dwóch kategoriach: „młodsi” (uczniowie szkół podstawowych) i „starsi” (uczniowie szkół gimnazjalnych).

Konkurs odbywa się w kilku etapach: eliminacje szkolne, miejsko-gminne, powiatowe, a zwieńczeniem jest Finał Wojewódzki, podczas którego prezentują się laureaci etapów powiatowych. Młodzi recytatorzy muszą przygotować do prezentacji w kategorii „młodsi” jeden tekst, a w kategorii „starsi” dwa teksty – jeden poetycki i drugi prozatorski.

Lista wyróżnionych i nagrodzonych uczniów.

Kategoria „młodsi”

wyróżnienia:

Gudyk Nina - Szkoła Podstawowa nr 3, Kłodzko (opiekun: Joanna Michnowicz),

Nawrocka Katarzyna - Szkoła Podstawowa nr 2, Polanica Zdrój (opiekun: Aleksandra Lis),

Pelczarski Dominik - Szkoła Podstawowa nr 1, Bystrzyca Kłodzka (opiekun: Krystyna Piecha),

Szwed Weronika - Szkoła Podstawowa im. St. Mikołajczyka, Jaszkowa Dolna (opiekun: Bożena Kopij),

Zuzański Mikołaj – Szkoła Podstawowa nr 7, Nowa Ruda (opiekun: Magdalena Ignatowska)

laureaci, którzy zostali zakwalifikowani do Finału Wojewódzkiego:

Borowska Aleksandra - Szkoła Podstawowa nr 2, Polanica Zdrój (opiekun: Aleksandra Lis)

Listwan Nicol - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Kudowa Zdrój (opiekun: Agnieszka Świderska)

Makuchowska Zuzanna - Miejskie Centrum Kultury, Polanica Zdrój (opiekun: Emilia Janowska)

Pindral Kacper - Miejskie Centrum Kultury, Polanica Zdrój (opiekun: Emilia Janowska)

Kategoria „starsi”

wyróżnienia

Brzechfa Iweta - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1, Kłodzko (opiekun: Małgorzata Ditrich)

Strycharski Piotr - Gimnazjum im. Józefa Matuszewskiego, Polanica Zdrój (opiekun: Jolanta Gil)

Szpunar Agnieszka - Miejskie Centrum Kultury, Polanica Zdrój (opiekun: Joanna Mazurkiewicz)

Watral Robert - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1, Kłodzko (opiekun: Małgorzata Ditrich)

laureaci, którzy zostali zakwalifikowani do Finału Wojewódzkiego:

Nakwasińska Gabriela - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1, Kłodzko (opiekun: Małgorzata Ditrich)

Szczeblewski Jakub - Miejskie Centrum Kultury, Polanica Zdrój (opiekun: Emilia Janowska)

Szulc Nicol - Miejskie Centrum Kultury, Polanica Zdrój (opiekun: Joanna Mazurkiewicz)

Żukowska Wiktoria ZSP im. Jana Pawła II, Gimnazjum, Kudowa Zdrój (opiekun: Agnieszka Maziarz).

Komentarze + DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

Happy Ząbkowice Śląskie

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

 

POLECANE NA FACEBOOKU

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

OSTATNIO DODANA GALERIA