Express-Miejski.pl

Jak przygotować włosy do farbowania?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixabay.com

Farbowanie włosów w domowych warunkach jest obecnie wyjątkowo prostym zabiegiem upiększającym, który każdy ma na wyciągnięcie ręki. 

Mnogość dostępnych farb pozwala nie tylko na znalezienie dla siebie idealnego odcienia, ale także na dopasowanie ich formuły do potrzeb. Żeby jednak efekt, jaki osiągniemy, rzeczywiście przywodził na myśl rezultat uzyskany w profesjonalnym salonie fryzjerskim, warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio przygotować włosy do koloryzacji.

Jak sprawić, by farba na włosach wyglądała dobrze?

Zazwyczaj, kiedy przygotowujemy się do domowej koloryzacji, zawczasu organizujemy wszystkie niezbędne akcesoria: miseczkę do rozrobienia farby, precyzyjny pędzel, grzebień do rozdzielania pasm czy też ochronną pelerynę bądź stare ubrania, których nie szkoda będzie nam pobrudzić. Dodatkowo rezerwujemy sobie czas, bo choć farbowanie, nawet samodzielne, można przeprowadzić dość szybko, to jednak potrzebujemy tutaj kilku spokojnych chwil, by bez zbędnego pośpiechu zaaplikować krem koloryzujący.

Możemy przy tym czasem zapominać, jak ważne jest także przygotowanie do zabiegu samych włosów. Pierwsza zasada, o której należy pamiętać, to żeby nie myć głowy tuż przed koloryzacją. Dlaczego? Ochrona warstwa sebum, jaka będzie obecna na naszych kosmykach, zabezpieczy fryzurę przed zbyt mocnym działaniem farby do włosów. Choć aktualnie produkowane kosmetyki koloryzujące są coraz częściej tworzone z wykorzystaniem naturalnych i zarazem w pełni bezpiecznych składników, to jednak wciąż należy pamiętać o tym, że farbowanie może być dla naszych włosów nieco obciążające.

Dodatkowo, jeśli z natury mamy włosy dość cienkie, delikatne i podatne na kruszenie, należy zatroszczyć się o ich kondycję. Na około 2-3 tygodnie przed farbowaniem dobrze jest wdrożyć do pielęgnacji skuteczne odżywki i maski, które zregenerują pasma i je wzmocnią. Tym sposobem zapobiegniemy ewentualnym uszkodzeniom w wyniku koloryzacji.

Jaką wybrać farbę do włosów?

Wróćmy jeszcze na moment do tematu delikatnych włosów z tendencją do kruszenia się i łamania. Niestety, mimo że na rynku nie brakuje produktów do koloryzacji wzbogaconych o substancje odżywcze, to jednak wciąż sam zabieg może być dla naszej fryzury dość zdradliwy. Oczywiście duże znaczenie ma właściwa pielęgnacja zarówno przed, jak i po farbowaniu, niemniej warto się zastanowić nad zapobieganiem zniszczeń, zamiast ich naprawianiem.

Coraz popularniejsze stają się farby do włosów bez amoniaku, które w swojej ofercie ma m.in. marka Garnier. Amoniak, tak często dodawany do trwałych farb, wykazuje co prawda skuteczność w nadawaniu pasmom nowego odcienia, niemniej wciąż pozostaje silnym związkiem chemicznym, który może uszkodzić włosy. Dlatego, jeżeli marzy nam się nowy kolor lub odświeżenie wizerunku, a jednocześnie wolimy nie ryzykować, że koloryzacja przyniesie też negatywne skutki, zdecydowanie warto sięgnąć po farby pozbawione tej substancji. Są one łagodniejsze, a jednocześnie wciąż zapewniają pełen blasku, intensywny odcień, który utrzymuje się przez kilka tygodni.

mat. sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA