Express-Miejski.pl

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Kredyty gotówkowe tyleż mają zwolenników, co i przeciwników. Kiedy jest potrzeba, najlepiej byłoby szukać dla siebie najbardziej korzystnej opcji kredytu gotówkowego.

A gdzie taki kredyt znajdziemy? Z pewnością w rankingu kredytów.

  1. Gdzie szukać kredytów gotówkowych?
  2. Kredyt gotówkowy – podstawowe dane
  3. Jaki trzeba mieć dochód, by starać się o kredyt gotówkowy?
  4. Kredyt gotówkowy online

Gdzie szukać kredytów gotówkowych?

Wiele osób zastanawia się nad wzięciem kredytu gotówkowego, ale nie wiedzą, gdzie będzie najkorzystniej podpisać umowę. Aby mieć podgląd na wiele ofert kredytu gotówkowego najlepiej skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, takiego jak ten https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Na stronie znajdziemy prosty w obsłudze kalkulator, do którego wpisujemy kwotę kredytu, jaką jesteśmy zainteresowani, oraz ilość rat. Po kliknięciu „Znajdź najlepszy kredyt” dostajemy odpowiedź w postaci listy kredytów z wielu banków z wyszczególnionym oprocentowaniem, RRSO, wysokością prowizji, kwotą do spłaty oraz wysokością raty. W ten sposób szuka się dużo wygodniej, niż przemieszczając się z banku do banku w poszukiwaniu promocji kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy – podstawowe dane

Kredyt gotówkowy to jeden z najchętniej wybieranych produktów finansowych, który możemy znaleźć w bankach. Kwotę, jaką otrzymujemy możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Nie ma znaczenia, czy będzie to remont, wakacje czy kupno samochodu. Bywa, że niektóre banki proszą o określenie, w jaki sposób chcemy spożytkować pożyczoną kwotę. O kredyt gotówkowy może się starać osoba, która posiada stały dochód. Musimy liczyć się z tym, że większość z banków będzie chciała zaproponować nam kredyt wraz z jego ubezpieczeniem. Z definicji kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, a jego wysokość uzależniona jest od instytucji bankowej. Na całkowity jego koszt składają się: prowizja, odsetki oraz wspomniane wcześniej ubezpieczenie.

Jaki trzeba mieć dochód, by starać się o kredyt gotówkowy?

Najczęściej banki udzielają kredytów osobom, których dochód kształtuje się od 650 złotych, choć zdarzają się też banki, które wymagają przychodów w wysokości od 1000 złotych. Na podstawie tychże kwot badana jest nasza zdolność kredytowa, bardzo ważna przy udzielaniu kredytu. Banki sprawdzają również naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jeśli poprzednie kredyty spłacaliśmy o czasie, tym mamy większe szanse na otrzymanie kredytu. Warto pilnować terminów spłat, nie przekraczać ich, bowiem w znaczący sposób wpłynąć może ten fakt na decyzję o przyznaniu kredytu.

Kredyt gotówkowy online

Zanim zaczniemy się starać o kredyt gotówkowy zastanówmy się jaką kwotę potrzebujemy oraz czy będziemy w stanie spłacać ratę co miesiąc. Krótko mówiąc – przenalizujmy nasze potrzeby i możliwości. Podejmując decyzję o kredycie zawsze dobrze ją przemyślmy. W dobie pandemii coraz więcej banków wychodzi do klienta z ofertą kredytów online, co jest bardzo komfortową formą. Nie musimy wychodzić z domu, tym samym nie narażamy się na zakażenie Covid-19. Czas, jaki musimy czekać na decyzję jest bardzo krótki. Jeśli staramy się o kredyt w dniach roboczych, może on wynieść nawet 15 minut. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej przychodzi czas na podpisanie umowy kredytowej i tutaj należy poświęcić czas, by dokładnie przeczytać umowę zanim ją podpiszemy. Jeśli mamy wątpliwości zawsze możemy porozmawiać z konsultantem, który nam wszystko wyjaśni. Po podpisaniu umowy następuje uruchomienie kredytu, a pieniądze zostają przelane na wskazane przez nas konto.

Pamiętajmy, że podstawowym dokumentem potrzebnym przy staraniu się o kredyt gotówkowy jest dowód osobisty, a obcokrajowcy powinni przedstawić kartę pobytu oraz paszport.

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA