Express-Miejski.pl

Młodzież zwalcza pożary

po fot.: www.monikawielichowska.pl

W Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie odbył się Miejsko-Gminny Turniej "Młodzież zapobiega pożarom".

Turniej miał charakter ogólnopolski, jego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej ludności i ratownictwa. W szczególności ma on służyć popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Eliminacje turnieju przebiegały w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Turniej składał się z części pisemnej, natomiast spośród najlepszych - zwycięzców wyłoniono w części ustnej. Uczniowie pisali test pod bacznym okiem opiekunów. Wszyscy biorący udział w konkursie wykazali ogromną wiedzę na temat  znajomości przepisów ochrony przeciwpożarowej i wyposażenia technicznego straży pożarnej.

Dla najlepszych zawodników nagrody od poseł Monika Wielichowska przekazała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk dyrektor biura poselskiego. Zwycięzcom złożyła serdeczne gratulację oraz życzyła dalszych sukcesów. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w dalszych eliminacjach powiatowych 26 marca, które również odbędą się w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie. Kolejny etap konkursu odbędzie się na szczeblu województwa a zakończa się eliminacjami centralnymi.

Dave

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Młodzież zwalcza pożary

  2011-02-17 21:28:23

  Dave

  W Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie odbył się Miejsko-Gminny Turniej "Młodzież zapobiega pożarom".

 • 2011-02-20 12:29:59

  gość: ~Jaku

  ostatnio dodany post

  Czy kto wie czy w Kłodzku tez odbęda się eliminacje dla szkół średnich???

REKLAMA


REKLAMA