Express-Miejski.pl

Aquapark i SPA w Dusznikach?

UM fot.: UM Kudowa Zdrój

Blisko 40 milionów złotych miałaby wynieść budowa „AQUAPARKu Duszniki Zdrój” wraz z centrum SPA. To jedna z głównych koncepcji nowych władz miasta.

Dla burmistrza Andrzeja Rymarczyka wydaje się to dość naturalnym kierunkiem działań, zważywszy na fakt malowniczego położenia miasta, wielości zabytków architektury, znakomicie rozwiniętej bazy turystycznej i uzdrowiskowej. Fakt atrakcyjności gminy, jej konkurencyjność powoduje chęć poszerzenia i udoskonalenia oferty w branży turystyczno-uzdrowiskowej. Dlatego władze gminy rozważają koncepcję Aquaparku z wykorzystaniem geotermalnych pomp ciepła.

Dużo będzie zależeć od współpracy ze spółką ZUK, ponieważ mówimy o jednym obszarze geologicznym, i na ten obszar wydana jest koncesja. O przyszłym partnerstwie ze spółką burmistrz Dusznik ma rozmawiać z władzami spółki. Inwestycja, o której mowa ma pochłonąć około 40 mln złotych, zatem jej przyszłość zależeć będzie także od montażu finansowego i pozyskania środków z zewnątrz.

Dave

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Aquapark i SPA w Dusznikach?

  2011-01-27 22:08:13

  Dave

  Blisko 40 milionów złotych miałaby wynieść budowa „AQUAPARKu Duszniki Zdrój” wraz z centrum SPA. To jedna z głównych koncepcji nowych władz miasta.

 • 2011-01-27 22:29:01

  gość: ~kiko

  Duszniki to powiat kłodzki....

 • 2011-02-01 13:45:12

  gość: ~paulina

  ostatnio dodany post

  przynajmniej mają jakiś pomysł, życzę tylko wytrwałości w realizacji. I mam nadzieję że i lądecka władza weźmie się do roboty, bo szkoda patrzeć jak Lądek staje się "dziurą zabitą dechami" do której ludzie przyjeżdżają z musu

REKLAMA


REKLAMA