Express-Miejski.pl

Trojaczki w Gminie Kłodzko

gmina fot.: Gmina Kłodzko

Po raz pierwszy w powojennej historii Gmina Kłodzko może szczycić się przyjściem na świat trojaczków.

- Jaki wspaniały prezent! Lepszego nie mogliśmy sobie wyobrazić - cieszyli się w piątek 21 stycznia 2011 roku Magdalena i Paweł Wójcikowie z Piszkowic, rodzice Karoliny, Joanny i Majki. Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Tur, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Pajor-Pijanowska oraz Mariola Huzar z Biura Promocji obdarowali szczęśliwych rodziców trzema fotelikami samochodowymi. 

- To jest nasze potrójne szczęście - mówi z przejęciem tato trójki córek, które przyszły na świat 23 maja 2010 roku. Pierwsze tygodnie trójka piszkowiczanek musiała spędzić w szpitalu, gdzie otoczona była troskliwą opieką rodziców i personelu. Są wcześniakami, ale mają się dobrze i dzielnie znoszą każdy kolejny miesiąc życia. Dzieciom potrzebne są pampersy, mleko modyfikowane, kosmetyki, kaszki, zupki... Na odzew tego apelu czeka pod numerem telefonu 500731143 - mama trojaczków. Rodzina nie głoduje, ale wydatki miesięczne są bardzo duże. Dziewczynki wymagają dłogotrwałej rehabilitacji metodą Vojty. Dwa razy w tygodniu są wożone do Kłodzka. Bez tego nie mogłyby prawidłowo rozwijać się. Mimo tych utrudnień rodzice radzą sobie świetnie i bez pomocy osób trzecich.

- Rodzina może liczyc na pomoc z Urzędu - obiecuje Wójt Stanisław Longawa, który ma uruchomić akcję pomocową poprzez media, wsparcie firm zewnętrznych oraz ośrodek pomocy społecznej. W najbliższych planach rozwojowych gminy jest utworzenie nowoczenego przedszkola na bazie Szkoły Podstawowej w Bierkowicach. Docelowo z oddziałem żłobkowym. Z Piszkowic do Bierkowic jest około 1 km. Moje służby będą czuwały nad tą rodziną. Będziemy im pomagać w rozwiązywaniu ich codziennych problemów. 

Dave

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trojaczki w Gminie Kłodzko

  2011-01-24 17:49:38

  Dave

  Po raz pierwszy w powojennej historii Gmina Kłodzko może szczycić się przyjściem na świat trojaczków.

 • 2011-01-27 08:38:17

  gość: ~maka

  Informacje wasze mijają sie z prawdą. Kłodzko ma już trojaczki, których obecność na świecie rozsławiła nawet Super Niania ;P

 • 2011-01-27 21:41:46

  gość: ~Trojaczek

  Chodzi o Gminę, a nie miasto Kłodzko

 • 2011-01-27 21:53:00

  gość: ~gość z kosmosu

  ostatnio dodany post

  Powinni napisać Gmina Wiejska Kłodzko, bo w Miejskiej są trojaczki.

REKLAMA


REKLAMA