Express-Miejski.pl

Przebudowa podziemnej trasy w Kłodzku

Ponad milion złotych będzie kosztowała przebudowa podziemnej trasy turystycznej pod starówką w Kłodzku.

Póki co, na czas zimowania nietoperzy w ciemnych korytarzach, roboty zostały przerwane. Ich wznowienie zapowiadane jest na wiosnę.

- Chcielibyśmy, by turysta, który wchodzi do trasy podziemnej, niejako odbywał podróż w czasie, cofał się o 200 lat i poczuł klimat miasta, którego mieszkańcy wydrążyli te piwnice, które obecnie stanowią trasę podziemną, poczuł klimat oblężonego miasta - powiedział dla Radia Wrocław Wojciech Zimoch z magistratu.

Oprócz przebudowy podziemi w Kłodzku trwają prace przy budowie gondoli powietrznej i wodnej łączącej historyczne miejsca. Realizacja projektów pochłonie kilkanaście milionów złotych.

leoni / prw.pl / Polskie Radio Wrocław

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przebudowa podziemnej trasy w Kłodzku

  2010-12-21 10:30:03

  leoni / prw.pl / Polskie Radio

  Ponad milion złotych będzie kosztowała przebudowa podziemnej trasy turystycznej pod starówką w Kłodzku.

 • 2010-12-21 20:00:30

  gość: ~łysy

  Kłodzko to jednak bardzo bogate miasto. Kilkanaście milionów zł na inwestycje które nigdy nie będą rentowne, bo trzeba pamiętać, że sezon turystyczny w Kłodzku trwa mniej niż 6 miesięcy. Za taką kasę można stworzyć sporo miejsc pracy gwarantujących zatrudnienie przez cały rok.

 • 2010-12-26 12:09:49

  gość: ~Paweł

  ostatnio dodany post

  Bardzo słusznie , bo stan obecny trasy nie przyciąga turystów. Im więcej turystów tym więcej miejsc pracy Twierdzenie , że lepiej przeznaczyć te pieniądze na stworzenie miejsc pracy jest żenująca.

REKLAMA


REKLAMA