Express-Miejski.pl

Więźniowie zebrali kilkanaście worków śmieci

Akcja Sprzątanie Świata w okolicach Małej Twierdzy fot.: S.Sowula

Każdy chętny mógł wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata – Polska 2017. Nie zabrakło skazanych z Zakładu Karnego w Kłodzku.

Założeniem tegorocznej akcji Sprzątanie Świata była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich na rzecz środowiska. Tegoroczna akcja pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce” była też promocją selektywnej zbiórki. Miała pokazać korzyści z segregacji i dbałość o środowisko.

- W tym roku w porozumieniu z Urzędem Miasta Kłodzko ustalono, że sprzątanie obejmie teren tzw. Małej Twierdzy. Podczas prac porządkowych jednego dnia zebrano kilkanaście metrów sześciennych odpadów – informuje kapitan Radosław Majewski z kłodzkiego zakładu karnego.

Zebrane odpady przekazano lokalnej firmie, która zawiozła je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nikt się nie spodziewał, że będzie ich aż tyle. Burmistrz Kłodzka Michał Piszko podziękował za współpracę dyrektorowi zakładu karnego majorowi Krzysztofowi Krasowskiemu i wyraził nadzieję na chęć dalszej współpracy.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA