Express-Miejski.pl

Przy twierdzy powstanie parking. Stare drzewa mają pozostać

Przy twierdzy ma powstać parking dla aut osobowych i autokarów [zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/UM

W tym roku przy ulicy Nowy Świat ma powstać parking na 36 samochodów osobowych. Autokary będą parkować w wydzielonych miejscach pośród drzew.

Przy twierdzy zaplanowano budowę chodników, przystanku autobusowego i placu manewrowego. Nową nawierzchnię asfaltową będzie mieć droga do warowni. Miejsca postojowe dla osobówek będą wykonane z płyt ażurowych, a dla autobusów z kostki kamiennej. Całość zaprojektowano tak, aby zachować tzw. starodrzew.
 
Żadne drzewo będące starodrzewiem nie zostanie wycięte. Koncepcja parkingu jest taka, aby w jak najmniejszym możliwym stopniu ingerować w przyrodę. Miejsca postojowe nie zajmą całego terenu, a jedynie pas przy drodze. Chcemy sprawić, aby w naszym mieście powietrze stało się czystsze. To są jednak długofalowe działania i wymagają decyzji na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest właśnie budowa oraz modernizacja parkingów i dróg – tłumaczy Aleksandra Gwizdowska, kierownik wydziału rozwoju w kłodzkim magistracie.

Wcześniej przeprowadzono z mieszkańcami konsultacje. Dotyczyły one miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje przy Nowym Świecie funkcję parkingu. Nie wniesiono żadnych sprzeciwów. Pozytywną opinię wydał też konserwator zabytków.

Część mieszkańców jest przeciw

Jednak niedawno do urzędu miasta  wpłynął protest części mieszkańców miasta, którzy sprzeciwiają się inwestycji.

- Z zaskoczeniem i ogromną przykrością przyjąłem argumenty, które są w nim zawarte, gdyż są one nieprawdziwe. Obecnie przygotowuję odpowiedź, która w pierwszej kolejności trafi do przedstawiciela osób, którym nie podoba się inwestycja. Zatem szerzej do sprzeciwu odniosę się niebawem – informuje burmistrz Michał Piszko.

W przyszłym roku ma zostać przeprowadzony remont ulicy Zawiszy Czarnego i zmodernizowany parking, który tam się znajduje. Ma to zachęcić kierowców do pozostawienia aut poza ścisłym centrum miasta.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA