Express-Miejski.pl

Z kościołów kradli złote kielichy, kosiarki i wzmacniacze

Część rzeczy udało się odzyskać fot.: policja

Policjanci z Kłodzka zatrzymali trzech złodziei w wieku 29, 30 i 36 lat. Sprawcy włamywali się do świątyń m.in. w Mostowicach, Jeleniowie i Dusznikach – Zdroju.  

Mężczyźni dokonywali włamań w nocy. W Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dusznikach – Zdroju, z zachrystii zabrali wzmacniacz do nagłaśniania uroczystości religijnych. W Mostowicach wyważyli drzwi w pomieszczeniach gospodarczych kościoła Najświętszej Marii Panny. Ukradli kosiarkę spalinową i kanister z benzyną na szkodę parafii w Dusznikach.

- Mężczyźni włamali się także w Jeleniowie do Kościoła pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła. Najmłodszy z mężczyzn ma również na swoim koncie kradzież miedzianej blachy z kaplicy parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Oprócz tego we wrześniu w Polanicy - Zdroju podejrzani dopuścili się kradzieży miedzianych rynien oraz blachy na szkodę parafii Matki Bożej Królowej Pokoju – wylicza Wioletta Martuszewska, rzecznika kłodzkiej policji.

Podczas śledztwa funkcjonariusze udowodnili podejrzanym także włamanie do kościoła św Antoniego i przyległej kaplicy. Ukradli z niej pozłacany kielich pochodzący z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku, relikwiarz św. Antoniego, mocowanie hostii wraz z monstrancją, skrzynkę na pieniądze i odkurzacz.

Część łupów policjanci znaleźli w domach złodziei. Szacunkowa wartość skradzionych przedmiotów to kilkanaście tysięcy złotych. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi im dziesięć lat więzienia.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA